Bizimle iletişime geçin

Haberler

2019 FLANDERS TURU: YARIŞ REHBERİ

Sezonun ikinci anıtsal klasiği Flanders Turu, Arnavut kaldırımlı yolları ve bol tırmanışlı rotasıyla yarın start alıyor.

2019 Flanders Turu: Erkekler Yarışı

Antwerp, Belçika – Oudenaarde, Belçika / 267 km

2019 Flanders Turu: Kadınlar Yarışı

Oudenaarde, Belçika – Oudenaarde, Belçika  / 157 km

2019 Flanders Turu: Önemli Tırmanışlar

Oude-Kwaremont

Yarışta üç kez geçilecek olan tırmanış, yarışın önemli ve kırıcı bölümlerinden biri. Finişten 16 kilometre önce son kez tırmanılacak olan sektör, atak yapmak için mükemmel bir yer olarak karşımıza çıkacak.

2.2 kilometre boyunca %12’lere varan tırmanış, yaklaşık olarak ortalama %4 eğime sahip.

Paterberg

Oude-Kwaremont tırmanışından sadece 3 kilometre sonra başlayan ve yarış boyunca iki kez tırmanılacak olan bölümde sporcular, finişten 13 kilometre önce bu kısa ve sert tırmanışı son kez aşmak için mücadele edecek.

Mesafe olarak 400 metreden kısa ve yer yer %21’lere varan eğim değerleri ile kısa ancak oldukça sert bir tırmanış Paterberg, finişe az bir mesafe kala büyük bir atak yapabilmek için son fırsat!

Koppenberg

Kötü bir şöhrete sahip olmasına rağmen yarış boyuna sadece bir kez karşımıza çıkacak olan dik tırmanış, ortalama %11, maksimum %22 eğime sahip. 

220. kilometrenin geçilmesinin ardından başlayacak olan tırmanış, finişe yaklaşık 45 kilometre varken geçileceğinden atak yapmaya uygun bir yer olmaktan çok uzak.

Önemli Kilometreler

0km Start – Antwerp
87km Lippenhovestraat (Arnavut kaldırımlı sektör), 1.3km
89km Paddestraat (Arnavut kaldırımlı sektör), 1.5km
121km Oude Kwaremont, 2.2km
132km Kortekeer, 1km
137km Edelare, 1.5km
142.2km Wolvenberg, 0.64km
142.3km Holleweg (Arnavut kaldırımlı sektör), 1.5km
148km Haaghoek (Arnavut kaldırımlı sektör), 2km
151km Leberg, 0.95km
155km Berendries, 0.94km
160km Tenbosse, 0.45km
170km Muur/Kapelmuur, 0.74km
189km Pottelberg, 1.35km
195km Kanarieberg, 1km
211km Oude Kwaremont, 2.2km
214km Paterberg, 0.36km
221km Koppenberg, 0.7km
225km Mariaborrestraat (Arnavut kaldırımlı sektör), 2km
226km Steenbeekdries, 0.7km
229km Taaienberg, 0.53km
240km Kruisberg, 2.5km
250km Oude Kwaremont, 2.2km
253km Paterberg, 0.36km
267km Finish – Oudenaarde

Start Listesi

AG2R La Mondiale (FRA)

Oliver Naesen (BEL)
Nico Denz (GER)
Silvain Dillier (SUI)
Julien Duval (FRA)
Gediminas Bagdonas (LTH)
Dorian Godon (FRA)

Astana (KAZ)

Davide Ballerini (ITA)
Hernando Bohorquez (COL)
Laurens De Vresse (BEL)
Yevgeniy Gidich (KAZ)
Dmititry Gruzdev (KAZ)
Hugo Houle (CAN)
Magnus Cort (DEN)

Bahrain-Merida (BHR)

Heinrich Haussler (AUS)
Ivan Cortina (ESP)
Kristijan Koren (SLO)
Matej Mohoric (SLO)
Luka Pibernik (SLO)
Marcel Sieberg (GER)
Jan Trantik (SLO)

CCC Team (POL)

Greg Van Avermaet (BEL)
Michael Schar (SUI)
Gijs Van Hoecke (BEL)
Nathan Van Hooydonck (BEL)
Guillaume Van Keirsbulck (BEL)
Francisco Ventoso (ESP)
Lukasz Wisniowski (POL)

Bora-Hansgrohe (GER)

Peter Sagan (SLO)
Marcus Burghardt (GER)
Jempy Drucker (LUX)
Juraj Sagan (SLO)
Daniel Oss (ITA)
Lukas Postlberger (AUS)
Maciej Bodnar (POL)

Education First (USA)

Sep Vanmarcke (BEL)
Mitch Docker (AUS)
Sebastian Langeveld (NED)
Sacha Modolo (ITA)
Taylor Phinney (USA)
Tom Scully (NZL)
Alberto Bettiol (ITA)

Groupama-FDJ (FRA)

Arnaud Demare (FRA)
Antoine Duchesne (CAN)
Jacopo Guarnieri (ITA)
Ignatas Konovalovas (LTH)
Stefan Kung (SUI)
Oliver Le Gac (FRA)
Ramon Sinkeldam (NED)

Lotto Soudal (BEL)

Tiesj Benoot (BEL)
Frederik Frison (BEL)
Jens Keukeleire (BEL)
Nikolas Maes (BEL)
Lawrence Maes (BEL)
Brain Van Goethem (NED)
Tim Wellens (BEL)

Movistar (ESP)

Alejandro Valverde (ESP)
Imanol Eriviti (ESP)
Luis Mas (ESP)
Nelson Olivera (POR)
Jurgen Roelandts (BEL)
Jasha Sutterlin (GER)
Daniele Bennati (ITA)

Mitchelton-Scott (AUS)

Matteo Trentin (ITA)
Michael Hepburn (AUS)
Christopher Juul-Jensen (DEN)
Luka Mezgec (SLO)
Jack Bauer (NZL)

Deceuninck-QuickStep (BEL)

Yves Lampaert (BEL)
Philippe Gilbert (BEL)
Bob Jungels (LUX)
Iljo Keisse (BEL)
Tim Declercq (BEL)
Florain Senechal (FRA)
Zdenek Stybar (CZE)

Dimension Data (RSA)

Edvald Boasson Hagen (NOR)
Lars Yitting Bak (DEN)
Bernhard Eisel (AUS)
Michael Valgren (DEN)
Reinardt Jense Van Rensburg (RSA)
Jay Robert Thomson (RSA)
Julien Vermote (BEL)

Katusha-Alpecin (SUI)

Jens Debusschere (BEL)
Jenthe Biermans (BEL)
Marco Haller (AUS)
Reto Hollenstein (SUI)
Yyacheslav Kuznetsov (RUS)
Nils Politt (GER)
Mads Wurtz Schmidt (DEN)

Team Jumbo Visma (NED)

Wout Van Aert (BEL)
Armund Grondahl JAnsen (NOR)
Mike Teunissen (NED)
Pascal Eenhhoorn (NED)
Taco Van Der Hoorn (NED)
Danny Van Poppel (NED)
Maarten Wynants (BEL)

Team Sky (GBR)

Gianni Moscon (ITA)
Owain Doull (GBR)
Christian Knees (GER)
Leonardo Basso (ITA)
Luke Rowe (GBR)
Ian Stannard (GBR)
Dylan Van Baarle (NED)

Team Sunweb (GER)

Cees Bol (NED)
Roy Cruvers (NED)
Nikias Arndt (GER)
Asbjorn Kragh Andersen (DEN)
Soren Kragh Andersen (DEN)
Casper Pedersen (DEN)
Michael Matthews (AUS)

Trek-Segafredo (USA)

Jasper Stuyven (BEL)
John Degenkolb (GER)
Alex Kirsch (LUX)
Ryan Mullen (IRL)
Mads Pedersen (DEN)
Koen De Kort (NED)
Edward Theuns (BEL)

UAE-Team Emirates (UAE)

Alexander Kristoff (NOR)
Fernado Gaviria (COL)
Jasper Philpsen (BEL)
Vegard Stake Langen (NOR)
Marco Marcato (ITA)
Sven Erik Bystrom (NOR)
Oliviero Troia (ITA)

Wildcard Takımlar

Direct Energie (FRA)

Niki Terpstra (FRA)
Lilian Calmejane (FRA)
Romain Cardis (FRA)
Damien Gaudin (FRA)
Pim Ligthart (NED)
Alexandre Pichot (FRA)
Adrien Petit (FRA)

Cofidis (FRA)

Dimitri Claeys (BEL)
Christophe Laporte (FRA)
Cyril Lemoine (FRA)
Geoffrey Soupe (FRA)
Bert Van Lerberghe (BEL)
Kenneth Vanbilsen (BEL)
Zico Waeytens (BEL)

Corendon-Circus (BEL)

Matheiu van der Poel (NED)
Stijn Devolder (BEL)
Lasse Norman Hansen (DEN)
Roy Jans (BEL)
Dries De Bondt (BEL)
Otto Vergaerde (BEL)
Gianni Vermeesch (BEL)

Roompot-Charles (NED)

Lars Boom (NED)
StijnSteels (BEL)
Sjoerd Van Ginneken (NED)
Boy Van Poppel (NED)
Jan-Willem Can Schip (NED)
Pieter Weening (NED)

Sport Vlaanderen-Baloise (BEL)

Piet Allegaert (BEL)
Amaury Capiot (BEL)
Benjamin Declercq (BEL)
Milan Menten (BEL)
Edward Planckaert (BEL)
Preben Van Hecke (BEL)
Jordi Warlop (BEL)

Vital-Concept B&B Hotels (FRA)

Kris Boeckmans (BEL)
Bert De Backer (BEL)
Adrien Garel (FRA)
Julien Morice (BEL)
Jeremy Lcroq (FRA)
Jimmy Turgis (FRA)
Jonas Van Genechten (BEL)

Wanty-Groupe Gobert (BEL)

Aime De Gendt (BEL)
Tom Devriendt (BEL)
Timothy Dupont (BEL)
Xandro Meurisse (BEL)
Pieter Vansperbrouck (BEL)
Loic Vliegen (BEL)

Kadın Takımları

Boels-Dolmans (NED)
Mitchelton-Scott (AUS)
Movistar (ESP)
CCC-LIV (USA)
Trek-Segafredo (USA)
BTC City Lbjuinana (SLO)
Astana (KAZ)
Lotto Soudal Ladies (BEL)
Doltcini-Van Eyk Sport (BEL)
Aromitalia Vaiano (ITA)
Health Mate-Cyclelive (BEL)
Servetto-Piumate-Beltrami (ITA)
Bepink (ITA)
Bigla Pro Cycling (DEN)
FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope (FRA)
Team Sunweb (NED)
Canyon/Sram (GER)
WNT/Rotor (GER)
Team Virtu (DEN)
Valcar Cylance (ITA)
TIBCO-SVB (USA)
Parkhotel Valkenburg (NED)
Ale Cipollini (ITA)
Hitec Products (NOR)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

PETER SAGAN: “NEDEN CİDDİ OLMALIYIM?”

Profiller

OLİMPİYAT SPORCUSU JACK BOBRIDGE, UYUŞTURUCU SATTIĞI GEREKÇESİYLE HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Haberler

UZUN SÜRÜŞLER

Editoryal

TÜRK MİLLİ TAKIMI SIRBİSTAN’DA DÜZENLENEN BALKAN ŞAMPİYONASI’NDA YARIŞTI

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!