Bizimle iletişime geçin

Haberler

ONUR BALKAN, 2. ETABIN SONUNDA YAŞANANLARI ANLATTI

Türk Milli Takımı sporcusu Onur Balkan, üçüncü etap öncesinde Cyclist Türkiye’ye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda dün 183.3 kilometrelik Tekirdağ-Eceabat etabı koşuldu. Eceabat’ta Bora-hansgrohe takımının İrlandalı sprinteri Sam Bennett’ın galibiyetiyle son bulan etapta Türk Milli Takımı adına yarışan milli sporcu Onur Balkan, günü genel klasmanda 13., etap sonunda ise 14. olarak tamamladı.

Yarışın pek çok favori ismini geride bırakarak etabı 14. sırada bitirmeyi başaran 23 yaşındaki Balkan, dünkü etapla ilgili olarak;“Dünkü etap bana oldukça uyan bir etaptı. Son üç kilometresi tırmanıştı. Bu yüzden dünkü etapta sadece finişe odaklanmıştım. Finişte de iyi bir yerde bitirdiğimi düşünüyorum. “ dedi.

Finişe doğru geldiği sırada yolun dar olmasından ve son kilometrede yaşanan kazada düşen bisikletçiler sebebiyle sıkıştığını ve kötü bir pozisyonda kaldığını belirten milli sporcu, “Son 500 metrede düşenler oldu. Bu esnada bana çarpan sporcular oldu ve geride kaldım. Sonrasında yeniden toparlandım ancak yol oldukça dar olduğu için daha fazla öne gidemedim. Yarış sonrası sonuçları incelediğimde geride bıraktığım isimleri gördüm. Güçlü isimler vardı ancak yine de çok daha iyi bir sırada bitirebileceğim bir etaptı. Sonucun böyle olmasının sebebini yarış tecrübesi eksikliğimize bağlıyorum. Yine de güzel bir dereceyle bitirmek yarıştaki özgüvenimi artırdı. Belki bugünkü etapta değil ama yarın çok daha iyi bir sonuç elde edebilirim. “ şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!