Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE TURU 3. ETAP YARIŞ RAPORU

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun üçüncü gününde galibiyet Deceuninck-QuickStep takımından Fabio Jakobsen’in oldu.

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, dünkü 183.3 kilometrelik Tekirdağ-Eceabat etabının ardından bugün, 122.6 kilometrelik Çanakkale-Edremit etabıyla devam etti.

İkinci etabı da galibiyetle tamamlayarak hem etap hem de genel klasman birinciliğini elinde bulunduran Bora-hansgrohe’nin İrlandalı sprinteri Sam Bennett’ın turkuaz mayoyla start aldığı etapta, Bennett’ın takım arkadaşı Felix Großschartner yeşil, Sport Vlaanderen’den Thimo Willems kırmızı ve Türk Milli Takımı sporcusu Feritcan Şamlı bir kez daha beyaz mayo ile yarıştı.

Startın verilmesinin ardından günün ilk atağı Türk Milli Takımı adına yarışan Ahmet Örken’den geldi. Sonrasında Burgos Bh Takımı’ndan Victor Langellotti, Euskadi Basque Country- Murias Takımı’ndan Urkol Berrade Fernandez, Neri Sottoli Selle Italia Ktm Takımı’ndan Umberto Marengo, Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder ve Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Şamlı’nın da Örken’e katılması ile 6 kişilik ilk kaçış grubu oluştu.

Tempoyu bir anda yükselterek ana grupla aralarındaki zaman farkını 3 dakikalara kadar çıkarmayı başaran kaçış grubu, etabın 20. kilometresinde bulunan ilk prim kapısı olan Türkiye Güzellikleri sprint primi kapısından geçmek için mücadele etti.

Sprint kapısını milli sporcu Ahmet Örken ilk sırada geçerken hemen arkasından takım arkadaşı Feritcan Şamlı geçerek Türkiye Güzellikleri mayosunu bir kez daha korumayı başardı. Beyaz mayoya ortak olmak için mücadele eden bir diğer isim olan Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder ise prim kapısını üçüncü sırada geçerek 1 daha puanın sahibi oldu. Takım arkadaşı Feritcan Şamlı’nın beyaz mayo mücadelesine destek olan milli sporcu Ahmet Örken, prim kapısının geçilmesinin ardından kaçış grubundan düşerek ana gruba dahil oldu. Böylece 5 kişi kalan kaçış grubu zaman farkını 1 dakika 45 saniye olarak yeniledi.

Fotoğraf TARIK GÜL

Sonrasında etabın 42.8’inci kilometresinde gerçekleşen Salcano sponsorluğundaki sprint primini Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder kazandı. İkinci sırayı Neri Sottoli Selle Italia Ktm Takım’dan Umberto Marengo, üçüncülüğü Burgos Bh Takımı’ndan Vİctor Langelotti elde etti.

Finişe 45.8 kilometre kala Turkish Airlines sponsorluğunda gerçekleşen tırmanış primini Neri Sottoli Selle Italia Ktm Takımı’ndan  Umberto Marengo kazandı. İkinciliği Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder, üçüncülüğü ise Burgos Bh Takımı’ndan Victor Langelotti elde etti.

Son 22 kilometre kala kaçış grubu ile ana grup arasındaki zaman farkı 1 dakika 19 saniye olarak anons edildi.

Finişe 10 kilometre kala kaçış grubu ile ana grup birleşti ve peloton toplu halde grup finişine gitti.

Etabın sonunda sprint mücadelesinin galibi bu kez Deceuninck-QuickStep Takımı’ndan Fabio Jakobsen oldu. İlk iki etabı galibiyetle tamamlayan Bora-hangrohe’den Sam Bennett ise finiş çizgisini ikinci sırada geçerek etabı tamamladı. Bennett’ın ardından üçüncülüğü elde eden isim ise Dimension-Data’nın favori ismi Mark Cavendish oldu.

Genel klasmanda ise liderlik Sam Bennett’da  kalırken ikincilik takım arkadaşı Felix Grossschartner’ın üçüncülük ise Manzana Postobon Jhonatan Restrepo’nun oldu.

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda mücadele yarın, turun en uzun etabı olan 194.3 kilometrelik Balıkesir – Bursa etabı ile devam edecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!