Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

KALE ÇANAKKALE BİSİKLET FESTİVALİ

Kale Grubu’nun isim sponsorluğu ile destek verdiği Kale Çanakkale Bisiklet Festivali bu yıl üçüncü kez 3-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kale Grubu’nun isim sponsoru olduğu festival bu yıl 3-5 Mayıs tarihleri arasında üçüncü kez düzenlenecek ve bisikletseverler 2 gün boyunca 2 ayrı kıtada tarihin izinde sürüş yapacaklar.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı desteğiyle GTP Turizm organizasyonuyla hayata geçen festivalde, hizmet ve güvenlik seviyesini en üstte tutmak adına kayıtlar 1500 kişi ile sınırlı tutuldu. Organizasyona katılım sağlamak isteyenler, turun resmi web sitesinden kayıt olabilecekler.

Bisiklet sporunu seven katılımcılarla birlikte tarih, doğa ve sporu bir arada sunan bir anı turu olarak planlanan festival, 3 Mayıs’ta iki gün sürecek olan fuar etkinliğinin açılışı ile başlayacak. Bisiklet festivalinin ikinci günü olan 4 Mayıs’ta, dünyanın en önemli antik yerleşmelerinden Troya kentine sürüş şeklinde gerçekleşecek “Troya” etabı düzenlenecek.

Turun ilk etabının geçtiği bu güzergâh, geçtiğimiz Ekim ayında açılan Troya Müzesi’ne de ev sahipliği yapmasından ötürü yeni bir cazibe noktası olarak öne çıkıyor. Festivalin aynı günü ayrıca, Çanakkale genelindeki ortaokul ve liselerin katıldığı “Okullarımız ile Sürüyoruz” etabı da gerçekleşecek.

Bisiklet festivalinin üçüncü günü olan 5 Mayıs’ta bisikletçiler, bundan 104 yıl önce tarihin en büyük mücadelelerinden birine ev sahipliği yapmış  “Tarihi Gelibolu Yarımadası” etabında pedal çevirecek. Etabın bitişiyle bisikletlilere Namazgâh Tabyası önünde madalyaları ve katılım belgeleri dağıtılacak.

İki gün sürecek ve toplamda 122 kilometrelik bu özel turda bisikletçiler, 113 tarihi ve turistik noktanın arasından geçiş yaparak binlerce yıllık tarihe ve kültürel mirasa tanıklık eden benzersiz bir parkurda sürüş deneyimi yaşayacak ve ülkemizin en özel bisiklet festivalinin bir parçası olacak.

Detaylı bilgi ve kayıt için;
https://www.canakkalebisikletfestivali.com/

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU 120 ŞEHİRDE EŞZAMANLI OLARAK YAPILACAK

Haberler

DUMOULIN’İN BU SEZON YARIŞLARA DÖNME OLASILIĞI DÜŞÜK

Haberler

BURSA’DAN YOLA ÇIKAN BİSİKLETÇİLER DOĞA İÇİN PEDALLIYOR

Haberler

FESTA2200 BİSİKLET FESTİVALİ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!