Bizimle iletişime geçin

Haberler

9. YEŞİLAY BİSİKLET TURU

Bu yıl 9. kez düzenlenen Yeşilay Bisiklet Turu’nda, her yaştan bisikletçi bağımlılıklarla mücadeleye karşı farkındalık mesajı verdi.

Bağımlılıklar ile mücadelede farkındalığı artırmak için çalışmalarını sürdüren Yeşilay’ın gelenekselleşen Bisiklet Turu’nda, Türkiye’de 40 ilin yanı sıra Kosova, Kırgızistan, Azerbeycan ve Avustralya’da binlerce bisikletli sağlıklı bir yaşam pedal çevirdi.

Bisikletliler Derneği ile organize edilerek düzenlenen turun İstanbul ayağı her yaştan bisikletinin katılımıyla, bu yıl da Tarihi Yarımada’da trafiğe kapalı 19 kilometrelik parkurda gerçekleştirildi.

Yeşilay’ın Genel Merkezi Sepetçiler Kasrı’ndan başlayan turda her yaştan İstanbullu, bağımlılıklarla mücadeleye karşı farkındalık mesajı verdi.

Yeşilay’ın 100. kuruluş yılına hazırlandığını belirten Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, tur öncesi yaptığı konuşmada sağlıklı yaşamın bağımlılıklardan uzak kalarak mümkün olabileceğini vurguladı: “Bağımlılıklarla mücadele alanımızı genişliyor. Farkındalık çalışmalarımızın etkisi her gün artıyor. Gelenekselleşen Yeşilay Bisiklet Turu’na katılan herkese, mücadelemizde yanımızda olan hepinize Yeşilay adına teşekkür ediyorum. 2020’de Bisiklet Turumuzun onuncu yılında artan çoşkumuzla pedal çevirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz ise, Yeşilay Bisiklet Turu’na katılımın düzenli olarak arttığına dikkat çekti: “Yeşilay için dokuzuncu kez güzel bir pazar gününde Sepetçiler Kasrı’nda bir araya geldik. Pedallarımızı her yıl olduğu gibi bu yıl da bağımlılıklarla mücadele için çeviriyoruz.”

Etkinliğin sunuculuğunu yapan Burak Arslan, Yeşilay’ın Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olan bağımlılıkla mücadelesi nedeniyle sivil toplum kuruluşları arasında en güçlüsü olduğunu hatırlattı. Bisiklet Turu kapsamında gerçekleştirilen çekiliş sonucunda ise 10 katılımcıya bisiklet hediye edildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!