Bizimle iletişime geçin

Haberler

MEZOPOTAMYA TURU’NDA İKİNCİ GÜNÜN GALİBİ CEBRAİL ŞEKER OLDU

Uluslararası Mezopotamya Turu’nun ikinci gününde koşulan 188 kilometrelik Mardin-Şanlıurfa etabının galibi Türk Milli Takımı’ndan Cebrail Şeker oldu.

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu’nun ikinci gününde, 188 kilometrelik Mardin-Şanlıurfa etabı koşuldu. Türkiye Bisiklet Federasyonu ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi iş birliğiyle düzenlenen turun ikinci günündeki Mardin-Şanlıurfa etabı, Göbeklitepe Kavşağı’nda sona erdi. İkinci etapta Türk Milli Takımı sporcusu Cebrail Şeker birinci olurken Sırbistan Milli Takımı’ndan Stefan Stefanovic ikinci, Torku Şekerspor’dan Muhammed Selçuk ise üçüncülüğü elde eden isim oldu.

Turun genel klasmanında yine Belarus takımında Minsk Cycling Club’tan Samoilau Branislau birinci, Bahreyn takımı Vib Sport’tan Anass Ait el Abdia ikinci ve Bike Aid takımından Adne Van Engelen de üçüncü sıradaki yerini korudu.

Mardin-Şanlıurfa etabını galibiyetle tamamlayan Cebrail Şeker, yarış boyunca kafa rüzgarıyla mücadele ettiklerini ve çok zorlu geçmesine rağmen başarılı sonuç elde ettiği için çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Mardin’den itibaren 4 sporcuyla birlikte atak yaptık ve yarışı kazandık. Etabın içinde puan kapıları vardı. Hepsini birinci geçerek hem yeşil mayoyu hem de en iyi tırmanış mayosunu kazandık.” şeklinde konuştu.

Organizasyonun üçüncü etabı yarın Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Türkiye Bisiklet Federasyonu ile GAP İdaresi Başkanlığı iş birliğinde düzenlenen turda sporcular, Mardin, Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantep güzergahında 620 kilometre pedal çevirip 5 Mayıs Pazar günü turu tamamlayacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!