Bizimle iletişime geçin

Haberler

MEZOPOTAMYA TURU’NDA İLK GÜNÜN GALİBİ, BRANISLAU SAMOILAU

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi işbirliğiyle Mardin, Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantep’te düzenlenen dört gün sürecek 620 kilometrelik bisiklet turunun, Mardin Artuklu-Midyat-Beyaz Su-Nusaybin-Dara Antik Kenti-Mardin güzergahındaki birinci etabı, 8 ülkeden 77 sporcunun katılımıyla Yeniyol Caddesinde sona erdi.

Turun ilk etabında, Belarus’tan katılan Minsk Cycling takımından Branislau Samoilau birinci olarak sarı mayonun sahibi oldu. Sprint klasmanında da en iyi dereceyi yaparak yeşil mayoyu da üzerine geçiren Samoilau’nun ardından Bahreyn Vib Sport takımından Anass Ait El Abdia ikinci, Almanya’dan katılan Bike Aid takımından Adne Van Engelen ise üçüncü oldu.

Adne Van Engelen’in hemen ardından Salcano Sakarya BB Team adına yarışan Mustafa Sayar dördüncü olurken Brunei Continental takımından Burak Abay etabı beşinci olarak bitirdi.

Mardin Valisi Mustafa Yaman, yarışın ardından düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, bisiklet turunu geleneksel hale getirmeyi planladıklarını söyledi. Valilik olarak organizasyona destek vermeye devam edeceklerini dile getiren Yaman, “Hava güzeldi, etapların manzarası da güzeldi. Artuklu’dan başlayan Yeşilli, Ömerli, Midyat, Beyaz Su’dan devam eden, Nusaybin’den sonra Dara Antik Kenti üzerinden tekrar Artuklu Merkeze gelip biten bu tur Allah’a şükür kazasız belasız da bitti. Yarın Mardin Artuklu-Şanlıurfa etabı var. Onun da startını buradan vereceğiz.” dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Berat Alphan ise yarışmada emeği geçen ve önlem alan güvenlik güçlerine teşekkür etti. Alphan, “Bu güzel ve eşsiz coğrafyada, güven ve huzur ortamının sağlandığını görmek hepimiz için mutluluk verici. Umuyorum ki bu güzel yarışı, daha güzel ve daha iyi yerlere taşıyacağız.” ifadesini kullandı.

Turda ikinci gün, bugün koşulacak Mardin-Şanlıurfa etabıyla devam edecek. 188 kilometrelik ikinci etap, Balıklı Göl’de son bulacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!