Bizimle iletişime geçin

Haberler

GALERİ: YORKSHIRE TURU, TEAM INEOS VE YAPILAN PROTESTOLAR

Fotoğraf CHRIS AULD

Mayıs ayının 1’i itibariyle resmi olarak Team Ineos olan İngiliz ekibi, geçtiğimiz hafta sona eren Yorkshire Turu’nda yarıştı. 2-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda yer alan Team Ineos’un turdaki varlığı, bu kez herkesi memnun etmedi.

Takımın yeni ana sponsoru olan Ineos firmasının uygulamalarına ve çevresel olarak yarattığı olumsuz etkilere tepki gösteren gruplar, organizasyon boyunca çeşitli protesto gösterilerinde bulundu.

Dünyanın en büyük iki kimyasal şirketinden biri olan Ineos, merkezi Birleşik Krallık olan çok uluslu bir şirket. Sky’ın 10 yıllık birlikteliğin ardından İngiliz ekibiyle anlaşmalarına son vermesi üzerine takımla 120 milyon £ değerinde bir sponsorluk anlaşmasına imza atan Ineos, ekibin yeni ana sponsoru.

Daha önce Ocean Rescue kampanyasına destek veren İngiliz ekibi, dünyanın en büyük kimyasal şirketlerinden birinin sponsorluğunda yarışmaya devam ettiği için iki yüzlü olmakla suçlanıyor.

Ineos’un kendisini çevreci göstermek üzere böyle bir hamlede bulunduğunu belirten prostestocular, ‘Ineos’un yaptıklarının çevreci hiçbir yanı yok’ diyerek bisiklet sporuyla çevreci olmayan bir firmanın birlikteliğini desteklenmediklerini söylediler.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!