Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

MARCEL KITTEL, BİSİKLETE ARA VERDİĞİNİ AÇIKLADI

Alman sprinter Marcel Kittel ve takımı Katusha-Alpecin, karşılıklı olarak sözleşmelerini sonlandırdı.

Marcel Kittel, takımı Katusha-Alpecin’le olan sözleşmesinin erken sona erdirilmesini talep etmesi üzerine İsviçre ekibiyle anlaşmalı olarak yollarını ayırdı. Takımına, 18 ay boyunca kendisine verdikleri desteklerden ötürü teşekkürlerini sunan 30 yaşındaki Alman sprinter, kararının sebebini yorgunluk olarak açıklarken, “Son iki ayda çok yorulduğum hissine kapıldım. En üst seviyede antrenman yapamıyor, yarışamıyorum. Mola vermeye ve hedeflerimi düşünmek, geleceğim için plan yapmak için kendime zaman ayırmaya karar verdim.” dedi.

Ayrılık kararını Twitter hesabı üzerinden takipçileriyle de paylaşan Kittel, Katusha-Alpecin takımına ait resmi web sitesinde yayınlanan açıklamasında, “Bir insan ve sporcu olarak nasıl ve nereye gitmek istediğim ve benim için gerçekten neyin önemli olduğu hakkında çok fazla soru sorduğum uzun bir karar süreci oldu bu. Bisikleti gerçekten seviyorum ve bu güzel spora olan tutkum asla bitmiş değil, ancak başarılı olmak için benden ne istendiğini ve ne yapmam gerektiğini de biliyorum, herkesin mutlaka güçlü ve zayıf yanlara sahip olduğuna ve benim için ekip içinde güçlü ve başarılı olmak için devam eden bir süreç olduğuna inanıyorum.”

“Bu kararı, değişikliklerin beni yeni yollara ve fırsatlara yönlendireceğine dair tecrübelerime dayanarak aldım. Bütün güvensizliklere rağmen nihayetinde yeni şanslar bulacağım konusunda içim rahat. Şu andan itibaren mutluluğumu ve sevincimi her şeyin üzerinde tutacağım ve bunu geleceğimde de bulmanın yollarını arayacağım. Gelecek için çok heyecanlıyım. Gelecekte yine bisiklete binmek ve yarışmak istiyorum ve bu hedefe ulaşmak için şimdi yeni bir plan yapmak zorundayım. Bu, kariyerimin en zor kararı ve bunu onayladığımı belirtiyorum. ” diyerek takımla sözleşmesinin feshini kabul ettiğini belirten ve bisiklete ara verdiğini açıklayan başarılı sprinter, profesyonel bisiklet kariyeri boyunca Fransa Turu’nda 14 etap galibiyeti kazanmıştı.

Kittel’in kararıyla ilgili olarak konuşan takımın genel müdürü Jose Azevedo ise “Marcel’in takımdan ve yarışlardan uzaklaşma isteğini üzüntüyle kabul ediyoruz. Marcel’in olduğu durumu anlıyor ve bu zor zamanda ona takım olarak destek verdiğimizi bildiriyoruz. Tüm ekip üyeleri kararı ne olursa olsun gelecekte de Marcel’i desteklemeye devam edecek. Marcel’in yakında şampiyon olduğu bir yarışla geri döneceğini umuyoruz. Katusha Alpecin takımı olarak tüm sponsorlar ve ortaklarımız adına Marcel’e gelecek için en iyisini diliyoruz. ” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLET YOLLARI YÖNETMELİĞİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Haberler

GÜÇ DENGESİ

Editoryal

ANTALYA’DA KARMA UYGULAMA ÇÖZÜM GETİRMEDİ

Haberler

LOTTO-SOUDAL, TAKIM BİSİKLETLERİNİ SATIŞA ÇIKARIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!