Bizimle iletişime geçin

Haberler

MUĞLA’DA KRİTERYUM YARIŞI YAPILDI

Muğla’da Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. yılı etkinlikleri kapsamında kriteryum yarışı düzenlendi. Yarışa yıldız A ve B kategorileri ile genç erkek, büyük erkek ve master erkek kategorilerinde yaklaşık 200 sporcu katıldı.

Organizasyon kapsamında düzenlenen yarışın startı, Muğla il protokol üyeleri tarafından verildi. Yıldız sporcular için 8 tur ve 44.8 kilometre, diğer sporcular için ise 10 tur ve 56 kilometre olarak koşulan yarışta elit erkeklerde Emin Koçan birinci olurken, Süleyman Urcu ikinci ve Mehmet Erken üçüncü oldu.

Yıldız A kategorisinde Nezir Dalgıç’ın zafere ulaştığı yarış sonunda Yıldız B kategorisinde Ramazan Yılmaz, genç erkek kategorisinde Cemal Selçuk, master 35-45+ kategorisinde Turgay Germen ve master 46+’da ise Adem Koçay birinciliği elde ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Etkinlikle ilgili konuşan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut: “Amacımız farkındalık yaratmak” dedi.

Cemiyetin 30. kuruluş yıl dönümünü ismine yakışır etkinliklerle kutladıklarını belirten Akbulut, “Amacımız farkındalık yaratmak. Özellikle sadece bu mesleği icra eden arkadaşlarımızın bir meslek kuruluşu olarak görev yapmak değil kamuoyunun farkındalığını çekecek etkinliklerle de gündeme gelmek istedik. Hedef kitlemiz gençlerimiz, çocuklarımız, öğrencilerimizdi.

Bu kapsamda 8 yaş tenis şenliğiyle başlayan etkinliklerimizi dün güzel bir satranç turnuvası bugünde gördüğünüz gibi ilimizde ilk defa gerçekleştirilmekte olan önemli bir bisiklet organizasyonu kriteryum bisiklet yol yarışı ile devam ediyoruz.” dedi. Katkı veren tüm paydaşlara teşekkür eden Akbulut, düzenledikleri etkinliklerin gelenekselleşmesi yolunda olumlu tepki aldıklarını ve yönetim kurulunda ilimizin tanıtımına katkı koyacak bu etkinlikleri geleneksel hale getirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!