Bizimle iletişime geçin

Haberler

UAE, JUAN SEBASTIAN MOLANO’YU GIRO’DAN ÇEKME KARARI ALDI

UAE-Team Emirates, takıma düzenli olarak yapılan fizyolojik testlerde sıra dışı sonuçlara ulaştığı gerekçesiyle 24 yaşındaki Kolombiyalı genç sprinteri Juan Sebastian Molano’yu Giro d’Italia’dan çekme kararı aldı.

Takım, resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, öncelikli olarak sporcu sağlığını korumayı esas alan politikaları gereği Kolombiyalı sporcuyla ilgili durumun sebeplerinin öğrenilmesi için önümüzdeki haftalarda UCI işbirliği ile testlere tabii tutulacağını ve bu nedenle Giro’dan çekilmesi kararını aldıklarını bildirdi.

Gizlilik hakkının korunması gereği yapılması planlanan ilgili testlerin sonuçları belli oluncaya dek konuyla ilgili yeni bir açıklama yapmayacaklarını da belirten UAE, Molano’yu geçici olarak askıya almalarına sebep olan fizyolojik sorunlar ilgili kapsamlı bir açıklamada da bulunmadı.

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda da izlediğimiz Juan Sebastian Molano, Giro d’Italia’nın 3. etabı itibariyle genel klasmanda 140. sırada yer alıyordu. Genç sprinter, Fernando Gaviria’nın sprint treninin bir parçasını oluşturması için takımla birlikte İtalya Turu’na gelmişti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!