Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

UCI GRAN FONDO DÜNYA ŞAMPİYONU EPO SEBEBİYLE ASKIYA ALINDI

UCI Gran Fondo Dünya Şampiyonası yarış serisine katılarak 4 kez gökkuşağı mayonun sahibi olan 45 yaşındaki İspanyol bisikletçi Raul Portillo ile 36 yaşındaki bisikletçi José Antonio Larrea’ya doping testi yapılması sonucu iki sürücünün de yasaklı madde kullandığı belirlendi.

Kullanılan yasaklı maddenin EPO olduğunun açıklamasının ardından Bask Dopingle Mücadele Ajansı (AVA) ile Dünya Dopinle Mücadele Ajansı ( WADA) her iki sürücünün de askıya alınmasına karar verdi.

2018 yılında İtalya’nın Varese şehrinde düzenlenen UCI Gran Fondo Dünya Şampiyonası’nda 40-45 yaş kategorisinde zamana karşı ve yol yarışını kazanan Raul Portillo, 22.5 kilometrelik zamana karşı yarışını 28 dakika 15 saniyede ve 46.7 km/h ortalama hızla tamamlamıştı. Masterlar kategorisinde İspanya ve İngiltere’de düzenlenen pek çok yarışı kazanan İspanyol bisikletçi Portillo, 2018 yılında İspanya’da düzenlenen Volta a la Marina Alta-Parcent ve Trofeo Ayunt.Pielagos-Carandia’yı da kazanmıştı.

Konuyla ilgili olarak öne sürülen UCI’nin Bağımsız Komisyonu tarafından 2015 yılında yayınlanan raporda; “Master yarışlarında, EPO ile kazanan orta yaşlı iş adamlarının rekabet ortamının yoğunluğundan dolayı profesyonel sürücüler gibi antrenman yaptığı ve onlarla benzer sonuçlar sergilediği söyleniyor” ifadelerine yer verildi.

Raporda ayrıca, profesyonel bisikletçilerin gran fondolardan kaçındıkları, çünkü doping kullananların sayısı sebebiyle çok rekabetçi bir ortamın söz konusu olduğu belirtildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU 120 ŞEHİRDE EŞZAMANLI OLARAK YAPILACAK

Haberler

DUMOULIN’İN BU SEZON YARIŞLARA DÖNME OLASILIĞI DÜŞÜK

Haberler

BURSA’DAN YOLA ÇIKAN BİSİKLETÇİLER DOĞA İÇİN PEDALLIYOR

Haberler

FESTA2200 BİSİKLET FESTİVALİ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!