Bizimle iletişime geçin

Haberler

FRANSA TURU’NDA SARI MAYONUN 100. YILI 20 FARKLI TASARIMLA KUTLANIYOR

Fransa Turu’nun ikonik forması sarı mayonun 100. yıl kutlaması kapsamında her etap için 20 ayrı sarı mayo üretildi.  Organizatör firmalardan Amaury Sports Organisation ile mayo üretici Le Coq Sportif, Fransa Turu tarihindeki önemli isimlerin, yapıların ve unutulmaz tırmanışların yer alacağı 20 farklı forma tasarladı.

İkinci etabın sonundan itibaren yarış liderine giydirilmeye başlanacak olan özel tasarım formaların ilkinde yarışın start alacağı Belçika’nın başkenti Brüksel’in önemli yapılarından Atomium’un bir görüntüsü yer alacak.

Üçüncü etabın sonunda yarış liderinin üzerinde bisiklet tarihinin efsane isimlerinden Eddy Merckx’i göreceğimiz sarı mayoda, beşinci etapta Jacques Anquetil, sekizinci etapta Bernard Hinault, on üçüncü etapta ise 1919 yılında ilk sarı mayoyu giyen Eugene Christope yer alacak.

Son etapta ise yarış lideri, yarışın finalinin yapılacağı Champ-Elysees meydanının görüntüsünün yer aldığı sarı mayoyu giyecek.

Sarı rengin Fransa Turu için ikonik bir renk olduğuna dikkat çeken yarış organizatörü Christian Prudhomme, “Bu yıl mayolar oldukça özel ve benzersiz olacak. Fransa Turu tarihine katkıda bulunan rotaları ve şampiyon isimleri içeren mayoların her biri bir diğerinden farklı olacak” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!