Bizimle iletişime geçin

Editoryal

LAZER BULLET 2.0 AERO YOL BİSİKLETİ KASKI

lazersport.com

Sezonun ilk yarışları bisikletçiler için bacaklara doldurulacak kilometreler anlamına gelebilir, ancak bir yıl boyunca ürünlerini geliştirmek için bilimsel araştırmalarda bulunan markalar için yılın ilk yarışları ayrı bir anlam taşır. Nitekim, geçtiğimiz aylarda Avustralya’da düzenlenen sezonun ilk WorldTour yarışı Tour Down Under’da da spot ışıkları dünyaca ünlü markaların fabrikalarından henüz çıkmış, sizi bisiklet üzerinde daha hızlı yapacak en yeni ekipmanların üzerindeydi.

“Halihazırda çok iyi bir aero kask olan ilk versiyon yenilikçi bir anlayışla geliştirildi” diyor Shimano Türkiye pazarlama sorumlusu Mihraç Bayındır, ilk kez Tour Down Under’da görücüye çıkan Lazer’in en yeni aero yol bisikleti kaskı Bullet 2.0’dan bahsederken. Söz konusu kaplumbağa sırtını andıran aero kasklar olduğunda sıcaklık her zaman bir dezavantajdır. Sırf bu nedenle bile Lazer’in Bullet 2.0’ı Avustralya’nın kavurucu sıcağında test etmesi, markanın aero kaskına ne denli güvendiğinin bir göstergesi.

Isı dağılımı ve üstün ayar teknolojisinin yanı sıra manyetik vizörler ile kaskın kafaya tam olarak oturmasını sağlayan Advanced Turnfit System, uzun süreli sürüşlerde yarışçıya ihtiyacı olan tüm konfor ve aerodinamiği aynı anda sağlıyor

Lazer’in Bullet 2.0’a olan sarsılmaz güveni şüphesiz ayarlanabilir AirSlide sisteminden geliyor. Peki nasıl? Uzun kilometreler boyunca bisikletçinin değişebilen anlık ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanan Bullet 2.0, kaydırabilir havalandırma delikleri sayesinde yarışın erken kilometrelerinde bisikletçiye konfor ve ihtiyacı olan havalandırmayı sunarken nihai amacın tamamıyla aerodinamik olduğu yarış sonlarında kapağın takılmasıyla safkan bir aero yarış kaskına dönüşüyor.

“Yenilenen hava kanalları sayesinde Bullet 2.0 bir önceki model Bullet 1.0’dan %1, büyük beğeni toplayan Z1 modelinden %4 daha iyi bir ısı dağılımı sağlıyor” diyor Mihraç Bayındır. Pro pelotonda Team Sunweb ve Lotto Visma takımlarının tercihi Bullet 2.0, havalandırma sorununa kesin bir çözüm sunarken aero gelişimleri ikinci plana atmıyor.

Firma verilerine göre Bullet 2.0 modelinde yapılan aero iyileştirmeler Bullet 1.0’a oranla ekstra 7W’a eşdeğer bir güç korunumu sunuyor (58,68 km/sa hızda). Bu da yarışın son kilometrelerinde bisikletçiye dokuz saniyelik bir avantaj sağladığı anlamına geliyor. Bu rakamların yola yansıması, bisikletçinin yarışı sekiz metre önde tamamlaması olarak hesaplanıyor. Yani, saniyelerin hayati önem taşıdığı yarışlarda kazanan ile kaybedeni belirleyecek ince çizgi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!