Bizimle iletişime geçin

Haberler

ADERLASS DOPİNG SORUŞTURMASI KAPSAMINDA BİR İSMİN DAHA LİSANSI ASKIYA ALINDI

Avusturya’da devam eden Aderlass doping soruşturması kapsamında bir ismin daha lisansının geçici olarak askıya alındığı duyuruldu. UCI tarafından Avusturya kolluk kuvvetlerinden alınan bilgi doğrultusunda 29 Mayıs Çarşamba günü yapılan açıklamada, 31 yaşındaki Avusturyalı bisikletçi Christina Kollmann-Forstner’ın, doping kurallarını ihlal ettiği ve Anti Doping kurallarının 7.9.3. maddesi uyarınca sporcunun geçici olarak askıya alındığı belirtildi.

2010-2013 yılları arasında yarışan eski yol ve dağ bisikletçisi Forstner’ın doping skandalıyla ilgili bağlantıları olduğu sonucuna varılan ve Şubat ayından başlayan soruşturmada,  bugüne dek 16 sporcuya baskın düzenlendi. En son içlerinde 2015 Türkiye Turu şampiyonu Kristijan Durasek’in de yer aldığı ve Alessandro Petacchi, Kristijan Koren ve Borut Boziç’in bulunduğu dört sporcunun daha doping yaptıkları gerekçesiyle lisansları askıya alınmıştı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “UCI ve UCI tarafından tanınan bağımsız bir kuruluş olan Bisiklette Dopingle Mücadele Kurumu (CADF), kararın verilmesinde dopingle mücadele kapsamında yürütülen stratejik testler ve araştırmalara başvurararak Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA), Aderlass Soruşturması’na katılan spor ve devlet otoriteleri ile Avusturya’daki kanun uygulayıcı makamlarla yakın temas halinde olmuştur. ” açıklamalarına yer veren UCI, soruşturma kapsamında Avusturya ile işbirlikli olarak çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!