Bizimle iletişime geçin

Haberler

ERCİYES’TE IXS DOWNHILL CUP VE TÜRKİYE DOWNHILL ŞAMPİYONASI DÜZENLENECEK

Dünya çapında kış organizasyonlarının yanında yaz faaliyetleri ile de adından söz ettiren Erciyes bir ilke daha imza atıyor. Uluslararası spor camiasının en prestijli organizasyonlarından olan IXS Avrupa Downhill Kupası, Türkiye’nin tek downhill bisiklet parkurlarının bulunduğu Erciyes Bike Park’ta gerçekleştirilecek. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş tarafından UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliği ile Türkiye’de ilk kez organize edilecek olan IXS Avrupa Kupası ile Türkiye Downhill Şampiyonası, 7-9 Haziran 2019 tarihleri arasında Erciyes Dağı’nda düzenlenecek.

7 Haziran’da Türkiye Downhill Şampiyonası, 8-9 Haziran’da ise IXS Downhill Cup’ın gerçekleştirileceği organizasyonda elit erkek, elit kadın, genç erkek ve genç kadın kategorilerinde yer alan sporcular mücadele edecek.

16 yılı aşkın süredir genç yeteneklerin kendilerini gösterdikleri en büyük platform olarak ön plana çıkan IXS Downhill Cup, Avrupa’nın tüm ülkelerinde organize edilen tek downhill yarışı olup dünyanın en büyük ve en uzun müsabakası olma özelliğini de taşıyor.

Yapılacak yarışlarla ilgili olarak açıklama yapan Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “Kayseri Erciyes AŞ. girişimleri ile ilk defa Avrupa dışında bulunan bir ülkede tertip edilen IXS Downhill Cup’ın Almanya ve İsviçre’den sonra üçüncü yarışı Türkiye’de Erciyes’e koşulacak. Dünyanın en ünlü dağ bisikleti sporcuları Erciyes Bike Park içerisinde bulunan 1.760 metre uzunluğunda ve rampaların, taş merdivenlerin, sert dönüşlerin, tonluk kayaların bulunduğu özel hazırlanmış parkurda zorlu arazi şartlarına direnç göstererek, şampiyon olmak için pedal basacaklar. Global çapta önem taşıyan böylesi bir yarışı dağımıza ve şehrimize alabilmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu yarış Erciyes’in kazanmakta olduğu şöhretine kayak dışı alanlarda da önemli bir katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Bu yarışlarla birlikte Erciyes Tekir Kapı’da oluşturulan üç adet dağ bisikleti parkuru ile amatör ve profesyonel bisiklet severlere hizmet veren ve 2200 m yükseklikte bulunan Bike Park, 2015 yılından itibaren CrossCountry Eleminator, Olimpic yarışları, Downhill Türkiye Şampiyonası, UCI uluslararası Downhill C2 müsabakalarının ardından IXS Avrupa Downhill Cup düzenleyerek Dünya Kupası için de vize almış olacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!