Bizimle iletişime geçin

Haberler

GIRO D’ITALIA 2019: VALERIO CONTI EVİNE DÖNDÜ

UAE takımının 26 yaşındaki İtalyan bisikletçisi Valerio Conti, dün koşulan 222 kilometrelik 18. etap öncesinde start almayacağını ve yarışı bıraktığını açıkladı.

7. etaptan genel klasman lideri olarak maglia rosa mayoyu üzerine geçiren İtalyan, 12. etaba kadar pembe mayosunu korumayı başardı. Ancak yarışın bitimine az bir zaman kala yaşadığı fiziksel problemler nedeniyle yarışı bırakarak eve dönmek zorunda kaldı.

“Cyclist nodule / biker’s nodule” olarak bilinen ve sele pişiği sorunu yaşayan Conti’nin takım doktoru Jarrad Van Zuydam, sporcunun seleye oturmakta oldukça güçlük çektiğini ve bu şekilde yarışa devam edemeyeceğini bildirdi.

Van Zuydam, takımın web sitesinde yayınlanan açıklamasında konuyla ilgili olarak; “Conti’nin durumunda şimdiye dek az da olsa başarı yakalamaya çalıştık ancak durumu dün itibariyle daha da kötüleşti” dedi.

Conti ise durumuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Ne yazıkki birkaç gündür fiziksel sorunlar yaşıyorum ve bu durum gün geçtikçe pedal çevirmemi zorlaştırıyor. Bunu aşabilmek için çok çabaladım ancak maalesef başarılı olamadım.”

Yarışı bırakıyor olmasından ötürü hayal kırıklığı yaşadığını belirten 26 yaşındaki Conti, “Giro’da istediğim şey kesinlikle bu değildi. Ekipteki sağlık personellerinin yardım ve çabalarına rağmen durumum daha da kötüye gitti. Bununla mücadele etmeye gayret gösterdim ancak maalesef olmadı. Şu an için yarıştan çekilmek benim için tek seçenek” dedi.

“Giro benim için mutluluk dolu bir süreçti ve pembe mayoyu taşıdığım günleri her zaman hatırlayacağım. Bu, bir üst seviyeye geçebilmem için beni motive eden şey olacak.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

15 Temmuz Bisiklet Yarışı’nda büyük tehlike

Haberler

ABD’li bisikletçiler Erciyes’te çöp topladı

Haberler

Podyumda İsviçre rüzgarı esti

Haberler

Sakaryalılar şehri SAKBİS ile dolaşıyor

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!