Bizimle iletişime geçin

Editoryal

S-WORKS EXOS 99 YOL BİSİKLETİ AYAKKABISI

S-Works EXOS 99’un 42 numara için ayak başına verdiği ağırlık sadece 99 gram. Bu da EXOS 99’u dünyanın en hafif yol bisikleti ayakkabısı kılıyor.

aktifpedal.com

Dünyanın en hafif bisikletini üretme çabası bisiklet marketinin ana uğraşı haline gelirken, Kaliforniya merkezli Specialized markası karşımıza ürettiği dünyanın en hafif yol bisikleti ayakkabısıyla çıkıyor. Markanın EXOS 99 adını verdiği model ilk olarak sezonun açılış yarışı Tour Down Under, ardından Vuelta a San Juan ve son olarak da UAE Turu’nda Bora-Hansgrohe ve Deceuninck-QuickStep bisikletçileri tarafından denendi.

Ağırlıklı olarak Dyneema kompozit kumaştan (dağcılık giyiminde de kullanılan bir malzeme) üretilen EXOS 99 yol bisikleti ayakkabısı, daha fazla güç aktarımı için tutma desteğini korurken düşük ağırlığa ulaşıyor. Rakamsal verilere gelecek olursak, S-Works EXOS 99’un 42 numara için ayak başına verdiği ağırlık sadece 99 gram. Bu da EXOS 99’u dünyanın en hafif yol bisikleti ayakkabısı kılıyor. Üzerinde tek Boa tokası bulunan ayakkabı, ultra hafif ayakkabı arayışını titanyum kilit cıvatalarıyla perçinliyor ve eski moda bağcıklarla geliyor.  

Ağırlığın ciddi miktarda aşağı düşürülmesine rağmen, EXOS 99’un karbon tabanı yüksek seviye sertliğini koruyor. Tabanda, sertliği en üst düzeye çıkarmak için Specialized’in en hafif FACT Powerline karbonu kullanılıyor. Değiştirilebilen ayak topuğuyla gelen EXOS 99’un en küçük ayakkabı numarası 40. 

EXOS 99 yol bisikleti ayakkabılarının pro pelotonda, özellikle ağırlığın daha büyük bir faktör olduğu özellikle dağlarda ve Büyük Turlar’da profesyonel bisikletçiler tarafından yaygın şekilde kullanılması bekleniyor. Yalnızca 500 çift üretilen EXOS 99, Specialized markasının en üst model yol bisikleti ayakkabısı olma özelliğine sahip. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!