Bizimle iletişime geçin

Haberler

MATHIEU VAN DER POEL, BU YIL DÜNYA DAĞ BİSİKLETİ ŞAMPİYONASI’NDA YARIŞMAYACAK

Mathieu van der Poel, 29 Eylül’de Yorkshire’da düzenlenecek Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası’nda yarışmak için 29 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında Kanada’da düzenlenmesi planlanan Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonası’nı es geçecek.

“Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’nı görmezden gelmem çok zor ancak bir seçim yapmalıydım” diyen 24 yaşındaki Hollandalı, “Yorkshire’daki parkur bana oldukça uygun, bu yüzden Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası’na odaklanıyorum” dedi.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nın hala en büyük hedefi olduğunu da belirten Van der Poel’in bu kararının, üç farklı disiplinde yarışmanın yarattığı karmaşıklıktan ötürü ortaya çıktığı belirtildi.

Cyclo-cross, dağ bisikleti ve yol kategorilerinin üçünde de şampiyonluğu bulunan Van der Poel’in bu kararıyla ilgili olarak konuşan takımı Corendon-Circus, “Üç disiplini bir arada yapmaya çalışmak sonuçta doğal olarak bir seçim yapma zorunluluğunu da beraberinde getirdi” dedi.

“Olası tüm sonuçları ayrıntılarıyla analiz ettik ve Dünya Yol Şampiyonası ile Tokyo Olimpiyatları öncesinde gerçekleştirilecek test sürüşü etkinliğinin sadece Mathieu için değil tüm takıma daha uygun olduğu sonucuna vardık” diyen Corendon-Circus ekibi, takım için de asıl hedefin Tokyo Olimpiyatları olduğunu ve çalışmalarını bu amaç doğrultusunda şekillendirdiklerini bildirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!