Bizimle iletişime geçin

Haberler

ROGLIC: “GIRO’DA HERKES BENİM KAZANMAMI ENGELLEMEK İÇİN YARIŞTI”

Fotoğraf Getty Images Sport

Geçtiğimiz pazar günü son bulan Giro d’Italia’yı, genel klasman 3.sü olarak bitiren Primoz Roglic, ülkesi Slovenya’da kutlamayla karşılandı.

29 yaşındaki Slovenyalı, Giro d’Italia’nın ilk etabını kazandıktan sonra beş etap boyunca pembe mayoyu üzerinde taşıdı. Altıncı etapta ise liderliği Valerio Conti’ye devreden Roglic, onbeşinci etapta geçirdiği kaza ve sonrasında mücadele ettiği mide ağrısı sebebiyle genel klasman hedeflerinin sonuna geldiğini kanıtladı.

Ancak öte yandan takım arkadaşlarının durumundan ve rakiplerini negatif tutumundan dolayı da etkilendiğini belirten ve podyuma çıkmış dahi olsa Giro’yu kaybettiğini söyleyen Roglic, Slovenya basınına yaptığı açıklamada; “Diğer favoriler arasındaki tek farkım yalnız yarışmamdı ve diğer herkes de bana karşı yarışıyordu” dedi.

Bu sebeple Giro’nun beklediği gibi geçmediğini ve hayal kırıklığına uğradığını dile getiren eski kayakçı, “Bu önemli bir farktı. Herkes benim kazanmamdan korkuyordu, hepsi beni bir sorun olarak görüyor ve kazanmamı engellemek için yarışıyordu” şeklinde konuştu.

Jumbo-Visma takım direktörü Andy Engels de konuyla ilgili olarak; “Takımca daha fazla destek olsaydı Giro’yu kazanırdık diyemeyeceğim ama kesinlikle kazanmaya daha yakın olur, bu kadar zaman kaybetmezdik. Çünkü Roglic’in dağlarda iyi olduğuna gerçekten inanıyorum” diyerek Roglic’i desteklediğini belirtti.

Yakında bir bebek sahibi de olacak olan Roglic, “Giro’da ben de ekibim de çok şey öğrendik. Gelecekteki yarışlar için ihtiyacımız olan bir deneyimdi bu. Ancak hatalarımızı anlayıp çok iyi analiz etmemiz gerek” dedi ve bir süre dinlenmek ve acı vermeyen bir şeyler yapmak istediğini belirtti.

Turun genel klasman ikincisi Vincenzo Nibali’yle aralarındaki gerilim iddialarıyla ilgili olarak ise İtalyan yıldızla bir problemi olmadığını belirten Roglic, “Yarıştan sonra normal bir şekilde konuştuk, birbirimizi tebrik ettik. Podyumda da beni tebrik etmesini bekledim, ancak yapmadı. Yine de aramızda bir sorun yok.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!