Bizimle iletişime geçin

Haberler

CHRIS FROOME’UN TOUR DE FRANCE’A KATILAMAYACAĞI DOĞRULANDI

Criterium du Dauphine’nin bireysel zamana karşı etabı öncesinde yaptığı keşif turu sırasında geçirdiği kaza sonrası, Chris Froome’un durumu ile ilgili takım direktörü Dave Brailsford yeni bir açıklamada bulundu.

Geçirdiği sağlık kontrolleri sonrası uyluk kemiğinde, kaburgasında ve dirseğinde kırık olduğu ortaya çıkan 34 yaşındaki Britanyalı sporcunun 6 Temmuz’da başlayacak Tour de France’ta yarışamayacağı da doğrulandı.

“Parkurun yokuş aşağı kısmında, yaklaşık 60 km/h gibi yüksek bir hızda duvara çarparak düştü” diyerek kaza anını anlatan Brailsford, Froome’un burnunu silmek için ellerini gidondan çektiği sırada kazanın gerçekleştiğini bildirdi.

Kaza sebebiyle 9 Haziran’da başlayan Dauphine’den de çekilmek durumunda kalan Froome, bu yıl beşinci kez sarı mayoyu kazanmak için yarışmayı umduğu Fransa Turu’na katılamayacak.

“Takım olarak üzüntü ve şok içerisindeyiz. Herhangi bir somut sonuca varmadan önce Froome’un tıbbi kontrollerinin bitmesini beklemeliyiz. Ancak takım olarak Dauphine ve Tour de France planlarını dikkate aldığımızda Froome’un Tur’da olmayacağı açık.” şeklinde konuşan Brailsford, Chris’le hiç konuşmadığını, kendisinin henüz konuşacak durumda olmadığını ve kaza geçirdiği anda kendisine çok yakın olan bir ambulansın anında müdahale edebilmesi nedeniyle oldukça şanslı olduğunu belirtti ve şu an öncelikli düşüncelerinin Froome’un en iyi tıbbi bakımı alarak bir an önce iyileşmesi olduğunu da ekledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Haberler

DAĞ BİSİKLETİ MARATON DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Haberler

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENME VE “GEZEGEN DİYETİ”

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!