Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

CHRIS FROOME’UN TOUR DE FRANCE’A KATILAMAYACAĞI DOĞRULANDI

Criterium du Dauphine’nin bireysel zamana karşı etabı öncesinde yaptığı keşif turu sırasında geçirdiği kaza sonrası, Chris Froome’un durumu ile ilgili takım direktörü Dave Brailsford yeni bir açıklamada bulundu.

Geçirdiği sağlık kontrolleri sonrası uyluk kemiğinde, kaburgasında ve dirseğinde kırık olduğu ortaya çıkan 34 yaşındaki Britanyalı sporcunun 6 Temmuz’da başlayacak Tour de France’ta yarışamayacağı da doğrulandı.

“Parkurun yokuş aşağı kısmında, yaklaşık 60 km/h gibi yüksek bir hızda duvara çarparak düştü” diyerek kaza anını anlatan Brailsford, Froome’un burnunu silmek için ellerini gidondan çektiği sırada kazanın gerçekleştiğini bildirdi.

Kaza sebebiyle 9 Haziran’da başlayan Dauphine’den de çekilmek durumunda kalan Froome, bu yıl beşinci kez sarı mayoyu kazanmak için yarışmayı umduğu Fransa Turu’na katılamayacak.

“Takım olarak üzüntü ve şok içerisindeyiz. Herhangi bir somut sonuca varmadan önce Froome’un tıbbi kontrollerinin bitmesini beklemeliyiz. Ancak takım olarak Dauphine ve Tour de France planlarını dikkate aldığımızda Froome’un Tur’da olmayacağı açık.” şeklinde konuşan Brailsford, Chris’le hiç konuşmadığını, kendisinin henüz konuşacak durumda olmadığını ve kaza geçirdiği anda kendisine çok yakın olan bir ambulansın anında müdahale edebilmesi nedeniyle oldukça şanslı olduğunu belirtti ve şu an öncelikli düşüncelerinin Froome’un en iyi tıbbi bakımı alarak bir an önce iyileşmesi olduğunu da ekledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU 120 ŞEHİRDE EŞZAMANLI OLARAK YAPILACAK

Haberler

DUMOULIN’İN BU SEZON YARIŞLARA DÖNME OLASILIĞI DÜŞÜK

Haberler

BURSA’DAN YOLA ÇIKAN BİSİKLETÇİLER DOĞA İÇİN PEDALLIYOR

Haberler

FESTA2200 BİSİKLET FESTİVALİ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!