Bizimle iletişime geçin

Haberler

CHRIS FROOME, AMELİYAT SONRASI YOĞUN BAKIMA ALINDI

Criterium du Dauphine’in dünkü bireysel zamana karşı etabı öncesi parkurda keşif turu yaptığı sırada geçirdiği kaza nedeniyle ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılarak ameliyata alınan Team Ineos takımının 34 yaşındaki Britanyalı sporcusu Chris Froome, yaklaşık 6 saat süren ameliyatının ardından yoğun bakıma alındı.

Parkurun yokuş aşağı bölümünde gerçekleştiği söylenen kazada, burnunu temizlemek için gidonu bırakan Froome’un yaklaşık 60 km/h hızla duvara çarparak düştüğü belirtildi. Kaza sonrası uyluk kemiğinde, kalçasında, sağ dirseğinde ve kaburgasında kırıklar olduğu söylenen Froome’un, yaklaşan Fransa Turu’nda yarışamayacağı da takım direktörü Dave Brailsford tarafından doğrulandı.

Olay sonrası sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan Froome’un uzun ancak başarılı bir operasyon geçirdiği açıklandı.

Froome’un, kaburga kırığı ve iç kanama sebebiyle tedbir amaçlı birkaç gün yoğun bakımda kalacağını söyleyen Dave Brailsford, durumu yakından takip etmeye devam edeceklerini belirtti.

Ameliyat sırasında Chris Froome’un Twitter hesabından durumla ilgili paylaşımda bulunan eşi Michelle Froome ise “ Chris şu an çok sayıda kırığının onarılması için bir operasyon geçiriyor. Lütfen iyi dileklerinizi eksik etmeyin. Yarın sabah yeniden ondan bir mesaj paylaşmayı umuyorum” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETTE SIVI ALIMINA DAİR BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY

Editoryal

PANDEMİ DÖNEMİ VE SONRASINDA BİSİKLETLİ ULAŞIMA YÖNELİK AÇIK MEKTUP

Haberler

SPORCU SAĞLIĞININ KÖŞE TAŞI: SIVI DENGESİ

Editoryal

PRUDHOMME, FRANSA TURU’NDA ALINACAK YENİ ÖNLEMLERİ PAYLAŞTI

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!