Bizimle iletişime geçin

Sponsor

PROTEİN TAKVİYESİ

proteinocean.com

Protein, vücudumuzun büyümesi ve onarımı açısından gerekli bir madde. Protein bakımından zengin süt ürünleri, et, yumurta, balık ve baklagiller midede parçalanıp amino asitlere dönüşür ve ince bağırsakta emilir. Karaciğer hangi amino aside vücudun ihtiyacı olduğunu belirler ve işe yaramayanlar idrar yoluyla atılır.

Protein genellikle kas geliştirme ile ilişkilendirilir. Bu doğrudur. Güç harcama gerektiren egzersizler kaslarda proteinin parçalanmasına neden olur. Kasları güçlendirmek için bu proteinleri takviye etmek gerekir. Lösin adı verilen amino asit, protein sentezini tetiklemede önemli bir rol oynar.

Bazı uzmanlara göre, sıkı egzersiz sonrası yeterince protein alınmadığında kas geliştirme yerine kas kaybı yaşanabilir.

Kas kaybının yanı sıra saç dökülmesi, deride çatlama, kas erimesi nedeniyle ciddi kilo kaybı gibi problemler de görülebilir.

Genellikle sporcular, egzersiz sonrasında kas dokusunu onarmak, kas kaybı yaşamamak için lösin içeriği yüksek olan ve peynir altı suyu olarak bilinen protein içecekleri tüketir. “Whey protein” olarak bilinen peynir altı suyu proteini düşük karbonhidrat ve yağ içeriği ile en çok tercih edilen protein takviyelerinden biridir.

Protein takviyesi konusunda farklı beslenme tiplerine özel ürünler geliştiren Protein Ocean, vegan, glutensiz, vejeteryan, paleo, laktozsuz gibi temel beslenme tercihlerine uygun protein takviyeleri sunar.

Özel ürünlerin yanı sıra her ürününü farklı alternatiflerle beraber sunan Protein Ocean, katkısız, ilave şeker içermeyen ve yüksek proteinli ürünleriyle kas gelişimine katkıda bulunurken egzersiz sonrası toparlanmayı da hızlandırıyor.

Soya protein, kahverengi pirinç proteini, yumurta beyazı protein ve bezelye protein ile tüm bunların glutensiz, laktozsun ve aromasız seçenekleriyle Protein Ocean her türlü beslenme tercihine uygun protein takviyesi sunuyor.

%90 Protein içeriği

Vegan ve vejeteryanlar uygun

Yüksek oranda Arginine

Aminoasit bakımından en kaliteli sebze protein kaynağı

%80 protein içeriği

Vegan ve vejeteryanlar uygun

Anne sütüne en yakın protein kaynağı

%100 Yumurta beyazı proteini

Vücutta tamamen kullanılabilen aminoasit profiline sahip

Yüksek oranda BCAA içeriği

Veganlar için yüksek kalitede protein kaynağı

Glutensiz

%85’e yakın protein içeriği

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!