Bizimle iletişime geçin

Haberler

ALMANYA’DAN YOLA ÇIKARAK 21 GÜNDE ÇANAKKALE’YE ULAŞTILAR

Almanya’nın Stuttgart kentinden Denizli’nin Çivril ilçesindeki Bisiklet Festivali’ne katılmak için yola çıkan iki bisikletsever, 3 bin 12 kilometre yolu 21 günde kat ederek kente ulaştı.

Denizli’nin Çivril ilçesinde bulunan Akdağ İzcilik ve Doğa Kulübü (AKİDAK) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bisiklet Festivali’ne 51 yaşındaki Ekim Özkul ve Alman arkadaşı Tibor Hovart Almanya’nın Stuttgart kentinden katıldı. 25 Mayıs’ta Almanya Stuttgart’dan yola çıkan ve günde 150 kilometre yol yaparak 3 bin 12 kilometre yol kat eden bisiklet tutkunu iki arkadaş, 21 gün sonunda Çivril’e ulaşarak Bisiklet Festivali’ne katıldı. Festival kamp alanına girişte diğer bisikletseverler tarafından alkışlanan ikili, ilk defa böyle bir yolculuk yapıklarını belirterek mutlu olduklarını söyledi.

Özkul, tatilini memleketi Çivril’de düzenlenen Bisiklet Festivali’ne göre ayarlayarak Alman arkadaşı ile kente geldiğini belirterek, Çivril Bisiklet Festivali’nin kapanışının ardından bisiklet ile Kuşadası’na geçeceklerini ifade etti. Festivale ilk defa katıldığı ifade eden Özkul “Kaderimizde bu da varmış. Memleketimde düzenlenen bir organizasyona katılmaktan çok mutlu oldum. Alman arkadaşımla eğlenceli bir yolculuk geçirdim, sağ olsun bana yol arkadaşlığı yaptı” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!