Bizimle iletişime geçin

Haberler

SKODA’DAN BİSİKLETÇİLERE ÖZEL OTOMOBİL TASARIMI: KAROQ VELO

Önümüzdeki ay başlayacak Fransa Turu’nun ana sponsorlarından otomobil üreticisi Skoda, bisikletseverlerin ilgisini çekecek bir proje olan Skoda Karoq Velo tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Bisiklet üretmek amacıyla kurulan Çek otomobil üreticisi Skoda, tasarladığı yeni konseptle çıkış noktasına yakışır bir hamle yapıyor.

Skoda’nın İngiltere ayağı tarafından gerçekleştirilen tasarım, yapılan bir anketin sonuçlarına dayanarak ortaya kondu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda bisikleti hayatının önemli bir noktasına konumlandıran kullanıcıların, kullandıkları araçların da buna uygun donanımları içerecek bir şekilde dizayn edilmesi gerektiği konusunda hemfikir olduğu görüldü.

Bu geri bildirimden yola çıkarak Karoq Velo projesini tasarlayan Skoda, bisiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak pek çok ayrıntıyı tek bir araçta bir araya getiriyor. Tavana entegre taşıma paneli, tamir kitleri için özel bölümler, drone saklama alanı, araç içi bisiklet bölmesi, terli kıyafet ve formalarınız için basınçlı su desteği sunan hızlı yıkama alanı, suluklar için soğutuculu bölmeler gibi her türlü detayın incelikle düşünüldüğü Karoq Velo, şu an için satışa sunulmuş bir araç değil.

Konsept bir proje çalışması olarak sunulan Karoq Velo, satışı yapılmıyor olsa dahi bisiklet tutkunlarının ve araç üreticilerinin otomobillerde yapabileceği dönüşümler için ilham kaynağı olmaya aday.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!