Bizimle iletişime geçin

Haberler

VELOTÜRK, ŞANLIURFA’DA BİSİKLET DAĞITTI

“Bir çocuk güler, dünya güler”  sloganıyla yola çıkarak 2014’ten bu yana Türkiye genelindeki ihtiyaç sahibi çocuklara bisiklet ulaştıran Velotürk, bu kez Şanlıurfa’daki çocukları sevindirdi.

Bisiklet tutkusuyla bir araya gelen Sarper Günsal, Arda Türkmen, Okan Can Yantır, Berkem Ceylan ve Aydın Diricanlı’dan oluşan Velotürk ekibi, 2014 ve 2015 yıllarında St Tropez, Berlin, Kopenhag, Gent ve Le Mans , gibi önemli merkezlerde düzenlenen yol yarışlarına katılarak Veloturk projesine hem Türkiye ve hem de yurtdışında dikkat çekti.

İlk sene Burcu Esmersoy ve Engin Altan Düzyatan’ın, ikinci sene de ünlü modacı Niyazi Erdoğan’ın tasarladığı kadın ve erkek tişörtleri ile Velotürk takım bisiklet formalarını satışa çıkaran ve 2 yılda toplam 3.500 adet t-shirt, 500 adet profesyonel bisiklet forması satarak elde ettiği tüm geliri bisiklet fonuna aktaran Velotürk ekibi, 2014 ve 2015 yılında Soma, Bitlis, Tatvan, Nevşehir, Elazığ ve Muş’ta 2.500 çocuğu 2.500 bisiklet ile buluşturdu.

 2015 yılında ise Türkiye’nin tarihteki ilk amatör yol bisikleti yarışı olan ‘’Velotürk Gran Fondo’’ yu, Argeus Travel ile ortaklaşa düzenleyerek bu etkinlikten elde edilen gelir ile projeye 350 bisiklet kazandırdı.

Sonraki yıllarda da çalışmalarına tüm hızıyla devam eden ekip, çocukları bisikletle buluşturmak, spora teşvik etmek ve ülke genelinde bisiklet kültürünü yaymak amacıyla başladığı projede en son Şanlıurfa’ya giderek buradaki çocuklar için bisiklet dağıtımı gerçekleştirdi. Şanlıurfa Pınar Süt Fabrikası’nda Accell Bisiklet’in de desteğiyle bugün gerçekleştirilen bisiklet dağıtımında, 100 çocuk hayallerindeki bisikletlere kavuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!