Bizimle iletişime geçin

Haberler

GERAINT THOMAS, GEÇİRDİĞİ KAZA SONRASI TOUR DE SUISSE’Yİ BIRAKTI

15 Haziran’da İsviçre’de start alan Tour de Suisse’de yarışan Team Ineos’un favori isimlerinden Geraint Thomas, dördüncü etapta geçirdiği kaza sonucu yarışı bıraktı.

163.9 kilometrelik Murten – Arslesheim etabının 30. kilometresinde Astana sürücüsü Andrey Zeits ile birlikte karıştıkları kazada sağ omzundan yaralandığı görülen 33 yaşındaki Britanyalı sporcunun, kaza sonrası Tour de Suisse’den ayrıldı.

6 Temmuz’da başlayacak Fransa Turu’na hazırlık yapmak için İsviçre’de yarışan Thomas’a olay yerinde sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. Sonrasında yarışa devam etmek istediği belirtilen Britanyalı, kırık olabileceği şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Kazayla ilgili olarak konuşan Thomas, “Yolda karşımıza bir yarık çıktı ve Astana sürücüsü bu yarığa girerek kaza yaptı, benim de kaçacak bir yerim olmadığı için düştüm. Omzumda ve yüzümde acı hissettim. Olay yerinde müdahale eden sağlık ekipleri kafa travması gibi ciddi bir durum olması ihtimaline karşılık beni yarıştan alarak hastaneye götürmeyi uygun gördüler” dedi.

Takımı Team Ineos, yaşanan kazananın Tur’a hazırlık aşamasında ortaya çıkan küçük bir şanssızlık olduğunu, Tur’a katılımını tehlikeye atacak bir durum yaratmadığını belirtti.

Fransa Turu’na dek hızla iyileşmesi için İsviçre’deki yarışa devam etmeme kararı alan Thomas’ın birkaç gün içinde bisiklet sürmeye devam edebileceği bildirildi.

Kaza sonrası kendisine iyi dileklerini ileten takipçilerine Twitter yoluyla teşekkürlerini ileten Thomas, “Tüm mesajlarınız için teşekkürler.  Neyseki iyiyim. Kafamı çarptım ve gözümün üstündeki yaralar için birkaç dikişe ihtiyacım oldu. Bu yüzden doktorlar devam etmeme izin vermedi. Bu da önümüzdeki hafta uzun bir sürüşe ihtiyacım olacağı anlamına geliyor.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!