Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOM DUMOULIN, FRANSA TURU’NDA YARIŞMAYACAK

Giro d’Italia’nin dördüncü etabında geçirdiği kaza sebebiyle dizinden ciddi şekilde yaralanan ve devam etmeyi denemek istemesine rağmen beşinci etapta yarışı bırakmak durumunda kaldı.

Haziran ayında Criterium du Dauphine ile yeniden yarışlara dönen Dumoulin, altı etapta yarıştıktan sonra yedinci etapta yarışı bırakarak Fransa Turu öncesi toparlanmak için katıldığı irtifa kampına gitti. Criterium du Dauphine’de yarıştığı sırada dizinin hala acı verdiğini ve tam performans sergilemesini engellediğini belirten bir açıklama yapmıştı.

Dauphine’den ayrılmasının ardından Fransız Alpleri’nde yapılacak irtifa kampı öncesi küçük bir ameliyat daha geçiren Hollandalı, hemen ardından gittiği antrenman kampını da başlamadan bitirerek evine döndü.

Bunun üzerine hafta başında takımı Sunweb tarafından yapılan açıklamada kampın birkaç gün ertelendiği belirtildi. Ancak hemen ardından yeni bir açıklama daha yapıldı ve dün, Dumoulin’in kesinlikle Fransa Turu’nda yarışamayacağı, bu haliyle rekabet edebilecek olmasının gerçekçi olmadığı belirtildi.

“Dizimdeki durum sebebiyle oldukça zor bir ay geçirdim. Giro’da olanlardan sonra gerçekten Tur’a gitmek istemiştim, bunun için çok mücadele ettim ama bu kadar kısa zamanda hala iyi hissetmiyorken eski performansıma dönecek olmayı düşünmek gerçekçi değil. Oraya gitmek ve bir hedef koymak için gerçekten vücudumu dinlemek ve kendimi rahat bırakmak durumundayım” diyen Dumoulin’in zamana ihtiyacı olduğu belirtildi.

Sunweb takım doktoru Anko Boelens, “Tom, Tur’a katılmak için gerçekten çok istekliydi ve elinden geleni yaptı ancak şimdiki sonuçlarla bu mümkün değil” dedi. “Tom’a eski formuna dönmesi için gereken zamanı vermek en doğru karar olabilir. Yarış konusundaki hırsına ve isteğine rağmen bu yılki hedefi, toparlanma sürecini hızlandırmak için olabildiğince dinlenmek olmalı” şeklinde konuşan Boelens,  Tur’a hazırlık ve iyileşme aşamalarında çok fazla aksaklık ve engelle karşılaştıklarını da ekledi.

Chris Froome’un ardından Tom Dumoulin’in de yarışamayacağının açıklanmasının ardından Tur, iki favorisi olmadan başlayacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!