Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRK MİLLİ TAKIMI AVRUPA OYUNLARI’NDA MÜCADELE ETTİ

İlk kez 2015 yılında düzenlenen ve dört yılda bir gerçekleştirilen Avrupa Oyunları’nın ikincisi 21 Haziran’da başladı.

15 farklı spor dalında 4000’i aşkın sporcunun mücadele edeceği müsabakalar bu yıl Belarus’un Minsk kentinde gerçekleşecek. 1 Temmuz’da sonra erecek olan Avrupa Oyunları’nda bu yıl ülkemizi bisiklet branşında milli sporcular Ferit Can Şamlı, Halil İbrahim Doğan, Mustafa Sayar, Onur Balkan ve Keziban Koyun temsil etti.

İlk olarak 22 Haziran’da elit kadın yarışıyla başlayan ve 26 ülkeden 72 sporcunun katıldığı mücadelede Minsk’te koşulan 120 kilometrelik etabın kazananı 3:08:13 ile Hollanda adına yarışan 20 yaşındaki Lorena Wiebes oldu. Takım arkadaşı tecrübeli bisikletçi Marianne Vos’un ikinci sırada tamamladığı yarışı Belarus Milli Takımı’ndan Tatsiana Sharakova üçüncü olarak bitirdi. Kadınlardaki tek temsilcimiz milli sporcu Keziban Koyun ise yarışı tamamlayamadı.

23 Haziran’daki elit erkekler yarışında ise 180 kilometrelik Minsk – Minsk etabını İtalyan sporcu Davide Ballerini 4:10:04 ile birinci sırada tamamladı. Estonya’dan Alo Jakin’in ikinci olarak bitirdiği yarışın üçüncüsü Avusturya Milli Takımı’ndan Daniel Auer oldu.

Türk Milli Takımı adına yarışan Mustafa Sayar’ın 116 sporcu arasından 50. sırada bitirdiği yarış sonunda Onur Balkan 78. olarak tamamladı. Genç sporcu Halil İbrahim Doğan ve Ferit Şamlı ise yarışı tamamlayamadı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Klasikler başlıyor!

Haberler

PELOTONUN 2021 MAYOLARI

Editoryal

Mazgal bisikletçinin yaralanmasına sebep oldu

Haberler

Le Samyn galibi Tim Merlier ile geçmişten bir sohbet

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!