Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE TURU, UCI’NIN 2020 WORLD TOUR YARIŞ TAKVİMİNDE YOK

UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği) gelecek sezon için düzenlediği World Tour yarış takvimini açıkladı. 2019 yılı takvimiyle karşılaştırıldığında Türkiye Turu’nun olmadığı görülen takvimle ilgili olarak yapılan açıklamada UCI; “Bu karar, Türkiye Turu’nun, World Tour seviyesinde gerçekleşen son iki edisyonunda da UCI tüzüğünün gerektirdiği minimum 10 World Tour takımının yarışması şartını yerine getirmemesi üzerine verilmiştir” dedi.

Bununla birlikte, “Organizasyonun niteliği ve Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun bisikletin geliştirilmesindeki önemi göz önüne alındığında, UCI, etkinliği 2020’de duyuracağı başka bir ‘UCI ProSeries’ etkinliği kapsamında gerçekleştirecektir” dendi.

24 Temmuz-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan 2020 Tokyo Olimpiyatları nedeniyle dinlenme aralıkları ile yarış tarihlerinin buna göre düzenlendiği belirtilen takvimde, Tour de France, geleneksel tarihinden bir hafta önce başlayacak. Bununla birlikte Tour de Pologne, önceki yıllarda olduğu gibi Ağustos ayında değil, Temmuz ayında gerçekleşecek.

Benzer şekilde Londra’da gerçekleşecek Prudential RideLondon Surrey Classic, Olimpiyat Oyunları’nın sona ermesinden bir hafta sonra, 16 Ağustos’ta başlayacak. Ek olarak, Criterium du Dauphine, Giro d’Italia’nın son haftasında başlarken, La Vuelta ise 14 Ağustos’ta start alacak.

UCI tarafından açıklanan takvimde Türkiye Turu dışında gelecek yıl yapılacak 37 etkinlik yer alıyor. Takvimde yer alan yarışlarla ilgili olarak UCI, “2020 takvimine kaydedilen bu etkinlikler, yürürlükte bulunan hükümleri yerine getirdiği taktirde önümüzdeki üç yıl boyunca varlığını sürdürmeyi garanti eder” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!