Bizimle iletişime geçin

Haberler

MARK CAVENDISH, DIMENSION DATA’NIN FRANSA TURU EKİBİNE ALINMADI

Mark Cavendish, Dimension Data’nın Fransa Turu için oluşturulan sekiz kişilik ekibinden çıkarıldı. 2007’de ilk kez Tur’a katılan Cavendish, o günden bugüne dek ilk kez Fransa Turu’nda yer almayacak.

34 yaşındaki Britanyalı, iki yıldır mücadele ettiği Epstein-Barr virüsü sebebiyle rekabete uzun bir sure ara vermek zorunda kaldı.

Cavendish, bu sezon virüsten tamamen kurtuldu ve Tur’da yer almayı hedefliyordu. Ancak sezon başından bu yana Türkiye Turu da dahil olmak üzere katıldığı yarışlarda beklenen performansı gösteremeyen Britanyalı sporcunun sezon başından bu yana en iyi sonucu Türkiye Turu’nun üçüncü etabında aldığı üçüncülük oldu.

En son Slovenya Turu’nda ve ardından İngiltere Ulusal Şampiyonası’nda yarışan Cavendish, Slovenya Turu’nu 88., şampiyona kapsamında gerçekleşen yol yarışını ise 22. sırada bitirdi.

Dimension Data, Fransa Turu için oluşturduğu ekibe İtalyan sprinter Giacomo Nizzolo ile Fransa Turu’nda üç etap galibiyeti bulunan 32 yaşındaki Norveçli sprinter Edvald Boasson Hagen’i dahil etti.

Ekibin sürpriz ismi ise sessiz bir sezon geçiren 38 yaşındaki Britanyalı sporcu Steve Cummings oldu. Cummings, geçtiğimiz günlerde düzenlenen İngiltere’deki ulusal şampiyonada bireysel zamana karşı yarışını üçüncü sırada tamamlarken Criterium du Dauphine’i ikinci etapta bırakmıştı. Fransa Turu’nda iki unutulmaz etap galibiyeti bulunan tecrübeli bisikletçi, seçilmesinin sürpriz olduğunu ve ekibe dahil olmayı beklemediğini belirtti.

Dimension Data’nın Fransa Turu’na gidecek ekibi ise tam olarak şöyle;

Edvald Boasson Hagen

Stephen Cummings

Reinardt Janse v. Rensburg

Michael Valgren

Roman Kreuziger

Giacomo Nizzolo

Ben King

Lars Bak

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!