Bizimle iletişime geçin

Haberler

MARK CAVENDISH, FRANSA TURU KADROSUNA ALINMADIĞI İÇİN “KIRGIN” OLDUĞUNU BELİRTTİ

Dimension Data’nın Fransa Turu ekibini açıklaması ve açıklanan kadroda Mark Cavendish’in yer almaması üzerine Britanyalı bisikletçi “kırgın” olduğunu belirtti.

Fransa Turu’nda yarışmak istediğini, bunun için sezon başından bu yana hazırlık yaptığını belirten Cavendish’in bu isteği takım sorumlusu Doug Ryder tarafından reddedildi.

İlk kez 2007’de Fransa Turu’na katılan 34 yaşındaki Britanyalı bisikletçi, Tur’daki 30 etap galibiyetiyle  efsanevi bisikletçi Eddy Merckx’in 34 kez aldığı etap zaferi rekorunu yakalamak üzereydi.

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda da yarışan Britanyalı bisikletçi, yine de takıma olan desteğini sürdüreceğini ve Dimension Data ekibinin yarışı güvenli ve başarılı bir şekilde bitirmesini dilediğini belirtti.

Cavendish, “Tour de France kadrosuna dahil edilmeme kararına kesinlikle çok kırıldığımı söylemeliyim. Kariyerim boyunca her zaman zirvede olabilmek için bir hedef belirledim ve çoğu kez bu hedefe ya ulaştım ya da ulaşmaya çok yakın bir yerde oldum. Yine de orada olmayacak olsam da her zaman olduğu gibi takımımı destekleyeceğim, umuyorum yarışı güvenli ve başarılı bir şekilde tamamlarlar” şeklinde konuşurken bu süreçte farklı bir alana yönelerek bir hayır kurumu olan Quebuka aracılığı ile daha fazla çocuğun bisiklet sahibi olmasının sağlanmasına yardım edeceğini de bildirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!