Bizimle iletişime geçin

Haberler

ULUSLARARASI SALCANO ARNAVUTKÖY MTB CUP 2019

Arnavutköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde Salcano Bisiklet ile Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 30 Haziran Pazar günü düzenlenen uluslararası turnuvada sporcular, İmrahor Mesire Alanı’nda kurulan 4 bin 400 metrelik parkurda mücadele etti. 7 ülkeden 150’si elit olmak üzere 300 sporcunun boy gösterdiği yarışta bisikletçiler zorlu parkurda ter döktü.

Ulusal ve uluslararası klasmanda bisikletçilerin yarıştığı şampiyonada sporcular, yıldız, genç, elit ve master kategorilerinde olmak üzere 4 ana kategoride yarıştı. Yarış sonunda dereceye giren sporculara toplamda 26 bin TL’lik ödül verildi. Müsabakaları takip etmek üzere Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı da mesire alanına geldi. Başkan Baltacı, turnuva sonunda başarılı bisikletçilere ödüllerini takdim etti.

Hem parkur olarak hem de etkinlik olarak son derece güzel bir organizasyonun gerçekleştirildiğini dile getiren Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, ‘Bugün Arnavutköy Belediyesi ile Salcano’nun ortaklaşa düzenlemiş olduğu dağ bisiklet yarışı için buradayız. Yaklaşık 7 ülkeden 150 elit sporcu ve diğer kategorilerle beraber 300 sporcumuzun yarışını burada takip ettik. Burası önemli bir yarış, çünkü alacakları puanlar, dünya klasmanındaki sıralamalarını etkiliyor ve diğer uluslararası bisiklet şampiyonalarına katılabilmelerine katkı sağlıyor. Hem parkur olarak hem etkinlik açısından baktığımızda son derece güzel bir yarış oldu ‘ şeklinde konuştu.

Yarış sonunda elit kadınlar klasmanında Moebel Marki’den Lüksemburg’lu sporcu Fabianne Schaus birinci olurken, Esra Kürkçü ikinci, Ayşe Çakır ise üçüncülüğü elde eden isim oldu.

Elit erkeklerde ise yine Moebel Marki takımından Avusturyalı Gregor Raggl yarışın galibi olurken takım arkadaşı Karl Markt ikinci, milli sporcu Abdülkadir Kelleci ise üçüncü sırada yer aldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!