Bizimle iletişime geçin

Haberler

MARK RENSHAW, SEZON SONUNDA EMEKLİ OLACAĞINI AÇIKLADI

37 yaşındaki Avustralyalı bisikletçi, 2019 sezonunun sonunda emekli olacağını duyurdu. Dimension Data takımının tecrübeli bisikletçisi, 2003 yılında başlattığı 16 yıllık profesyonel bisiklet kariyerini yıl sonu itibariyle sonlandıracağını açıkladı.

 Nisan ayında Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için İstanbul’a da gelen Renshaw, bu sabah yaptığı açıklamada; “ Profesyonel bir bisikletçi olarak geçirdiğim 16 yılın ardından 2019’un son yılım olacağını ilan etmekten gurur duyuyorum” dedi.

“Geriye dönüp kariyerime baktığımda bireysel başarılarımın yanı sıra takım arkadaşlarımın kazandığı önemli zaferlerin de bir bileşeni olmuş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu gibi zaferlerin önemli bir parçası olmak kariyerim için kesinlikle çok önemliydi ve beni, daha iyi bir bisikletçi olma konusundaki rolümü mükemmelleştirmem için motive etti.” diyerek sözlerine devam eden Avustralyalı bisikletçi, profesyonel kariyerine 2003 yılında dahil olduğu Française des Jeux ile başladı. 2016’da Güney Afrika ekibi Dimension Data’ya katılan Renshaw, öncesinde Columbia-HTC ve Etixx-Quick-Step takımlarının pelotonlarında başarı bir sprinter olarak yer aldı.

Takım arkadaşı Mark Cavendish ile ilk olarak 2009 yılında Columbia-HTC takımında bir araya gelen ikili, birlikte önemli başarılara imza attı. Renshaw, takım arkadaşı Britanyalı sporcu Cavendish’in 30 Fransa Turu etap galibiyetinin 19’una katkıda bulundu.

Bu yıl hem Mark Cavendish hem de Mark Renshaw Dimension Data’nın Fransa Turu kadrosunda yer almazken konuyla ilgili olarak Renshaw,  “Yarışlardan uzaklaşmak için doğru zaman olduğunu düşünüyorum. Şu anki fiziksel ve zihinsel durumum, Fransa Turu gibi bir yarış için gereken seviyeye çıkmamı ve yarışmamı sağlamayacak. Kendi açımdan, hayatımın bu bölümü ile ilgili böyle bir bitirme kararını alabildiğim için çok şanslı hissediyor ve gelecekteki yeni girişimlerim için çok heyecanlıyım” dedi.

Ailesiyle daha fazla zaman geçirmek istediğini söyleyen Renshaw, farklı tutkularının peşinden gitmeyi de umduğunu belirtti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!