Bizimle iletişime geçin

Bisikletler

GALERİ: TREK-SEGAFREDO’NUN TOUR DE FRANCE BİSİKLETLERİ

alatin.com.tr

Fotoğraf Peter Stuart

Trek Segafredo, yarın Brüksel’de start alacak Fransa Turu öncesi yarış boyunca kullanacakları bisikletleri tanıttı. Pek çok yenilikle geliştirilen bisikletler içinde en fazla dikkat çeken markanın özel olarak boyanan göz alıcı renkteki tasarımı oldu.

Richie Porte’un Emonda’sı

Richie Porte, Tour de France’ta Trek Emonda SLR Disc ile yarışacak. Yeni Sram Red AXS-24 grup seti ve aerodinamik Bontrager Aeolus XXX 4 jantları ile Avustralyalı bisikletçinin Emonda’yı seçmesi hiç de sürpriz değil.

Porte’un yarış boyunca kullanacağı bisikletin kadro ağırlığı ise yalnızca 665 g. Bu da bisikletin toplam ağırlığının, disk frenli grup seti ve aerodinamik jantlarıyla dahi UCI tarafından belirlenen minimum ağırlığın altında kalacağını gösteriyor.

Richie Porte, lastik seçiminde ise gelenekçi tavrını sürdürmeye devam ederek tubular lastikleri tercih ediyor. Trek-Segafredo ise tubeless clincher lastikleri denemeye başladı.

Göz Alıcı Görünümüyle Özel Tasarım Trek Madone

36 yaşındaki Hollandalı bisikletçi Koen de Kort’a ait olan bu özel olarak boyanmış bisikletin nasıl ortaya çıktığı konusunda Trek, oldukça hassas davranıyor ve işin arka planını açığa vurmak konusunda biraz çekingen duruyor.

Ancak daha yakından bakıldığının bunun, markanın bisikletleri kişiselleştirilme projesi olarak sergilendiği ortaya çıkıyor.

Zamana Karşı Bisikletleri

24 yarşındaki İtalyan Giulio Ciccone’e ait bu bisiklet, Sram Red 11x grup set ve KMC zincir ile donatıldı.

Sram’ın 12’li AXS güncellemesinin ne zaman saate karşı bisikletlerde görüleceği ise hala merak konusu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!