Bizimle iletişime geçin

Haberler

OLİMPİYAT SPORCUSU JACK BOBRIDGE, UYUŞTURUCU SATTIĞI GEREKÇESİYLE HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

29 yaşındaki eski olimpik bisikletçi Jack Bobridge, uyuşturucu madde sattığı gerekçesiyle dört yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

Ülkesi Avustralya’da iki kez ulusal yol şampiyonu olan ve iki kez olimpiyatlarda gümüş madalya sahibi olan Bobridge, 2016’da Rio de Janeiro’daki olimpiyat oyunlarının ardından emekliliğini ilan etmişti.

2008 yılında South Australia-AIS takımıyla profesyonel bisiklet kariyerine başlayan Bobridge, en son 2016 yılında Trek-Segafredo takımına geçti ve burada bir sezon yarıştıktan sonra emekliliğini ilan etti.

29 yaşındaki Bobridge’in Mart ve Ağustos 2017 tarihleri arasında Avustralya Perth’te bulunan bir kulüp sahibiple esctasy tabletleri tedarik etmek için anlaşma yaptığı gerekçesiyle altı aydan dört yıla kadar hapsi istendi.

Bobridge, duruşma sırasında suçlamalarla ilgili Avustralyalı iki bisikletçinin daha ismini verdi ancak mahkeme heyeti bu isimlerle ilgili henüz bir açıklama ya da yaptırımda bulunmadı.

Hakkında tutuklama kararı çıkarılan eski bisikletçi, iki yıl altı ay tutukluluk süresinin ardından şartlı tahliye edilebilecek.

Bobridge’in avukatı, 29 yaşındaki bisikletçinin, eklem aşınması ve ağrıya sebep olan rheumatoid arthritis hastalığıyla mücadele ettiğini ve bu durumun yarattığı ağrı ve acılarla başa çıkabilmek için uyuşturucu kullandığını belirtti. Ancak avukat, bu durumun uyuşturucu satmak için bir bahane olamayacağını da ekledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

PETER SAGAN: “NEDEN CİDDİ OLMALIYIM?”

Profiller

UZUN SÜRÜŞLER

Editoryal

TÜRK MİLLİ TAKIMI SIRBİSTAN’DA DÜZENLENEN BALKAN ŞAMPİYONASI’NDA YARIŞTI

Haberler

CHRIS FROOME: SAYILAR VE VERİLER BİZİM İÇİN HER ŞEYDİR

Profiller

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!