Bizimle iletişime geçin

Editoryal

PRO’NUN EN HAFİF SELESİ: YENİ STEALTH SUPERLIGHT

Ultra modern görünümü ve %15 azalan ağırlığı ile yeni PRO STEALTH SUPERLIGHT sele, minimum ağırlık ile performans ve konforu en üst düzeye çıkarıyor.

bike.shimano.com

PRO’nun ürün yöneticileri bu yıl zor bir görev üstlendi. PRO’nun hem yol yarışları hem de zamana karşı yarışları için üst düzey performans sunan son derece başarılı selesi Stealth, bisikletçilerin sürüş performanslarını daha da artırmak için yeniden geliştirildi.

Orijinal Stealth sele, oturma esnasında oluşan basıncı eşit şekilde yaymak için daha geniş bir burun kısmı olan eşsiz bir şekle sahipti. Bu tasarım, bisikletçilerin uzun süre sele üzerinde rahat olmalarını sağlamanın yanında daha aerodinamik bir pozisyona da imkan veriyordu.

Şimdi ise farklı bir sele tabanı üretim tekniği sayesinde, PRO tek parçadan oluşan bir karbon sele tasarımı yapabildi. Bu son teknoloji ürün yapısı, karbon seleye sorunsuz bir şekilde entegre olan karbon taban ve tek parça ray sistemi ile orijinal Stealth tasarımına göre %15 gibi büyük bir ağırlık düşüşü sağladı.

Sunweb’den Michael Matthews, 2019 Tour de France öncesi selenin ilk üretimlerinden bir tane aldı ve “Yeni Stealth sele ile yarışmaya başladım çünkü, ürünün yeni versiyonundaki ağırlık düşüşü büyük bir avantaj. Yeni Stealth’ın grafiklerini gerçekten çok sevdim ve sele tabanı ile tek parça halde akan sele rayları gerçekten tam bir sanat eseri. Ayrıca önceki versiyona göre daha rahat olmasının yanında mükemmel güç aktarımı sağlayan bir tabana sahip. Bu sele dünyanın en büyük yarışı için bir bilet” yorumunda bulundu.

Yeni üretim tekniği, artan sele sertliği ile uyumluluğun sağlanması için hassas bir lif düzenine sahip karbon örgüler (enjeksiyon kalıplama yerine) geliştirilerek uygulandı. Stealth Superlight selenin ağırlığı 145g; yani piyasadaki en rahat ve en hafif selelerden biri olabilmek için önceki halinden 27g daha hafif hale geldi.

Tabandaki artan uyumluluğa ek olarak dolgu ve örtü malzemesi üç ana bölgedeki -elcikler, gidon ve dropbar- basınç noktaları dikkate alınarak en üst düzey konforu sağlamak üzere hassas bir biçimde tasarlanmış; oldukça hafif olan EVA köpük materyalin üzerini kaplayan poliüretan malzemelerle sele ile bisiklet taytı arasındaki sürtünme ve bundan kaynaklı tahrişler en aza indirilmiştir.

PRO’nun yeni selesi önceki versiyonlarına benzer şekilde, alt kısmında kamera, yarış plakaları, çamurluk ve CO2 tüpleri gibi aksesuarların montajının sağlanması için giriş portları içermektedir.

Tabana entegre karbon rayları, süper ince tabanı, hafif dolgusu ve 145 gramlık ağırlığıyla unisex kullanıma uygun olarak tasarlanan Pro Stealth Superlight, PRO serisinin en kısa ve en hafif selesi olarak konfor odaklı bir performans sunuyor.

PRO’nun ürün geliştiricisi Fabian Coelman; “Selede daha fazla güç üretebilmek için rahat ancak sert bir sele kullanmak gerekir. Çünkü performansın en üst seviyesine ulaşmak için sert olsa dahi rahatlıktan ödün vermeyen bir seleye sahip olmak oldukça önemlidir. Öte yandan ağırlığın düşürülmesi her gramın, her saniyenin ve her milimetrenin önemli olduğu bu gibi önemli bir yarışta büyük bir bonustur.”

Pro Stealth Superlight, 3D baskı yöntemiyle modelleme yapılarak tasarlandı.

“Hors Categorie” edisyonu ile STEALTH SUPERLIGHT, PRO’nun farklı sürüş stilleri ve vücut anatomilerine uygun seçkin ve rekabetçi sele serisinin 12’ncisi olarak piyasaya sürüldü.

PRO STEALTH SUPERLIGHT, siyah renkte ve iki farklı genişlikte (142 mm – 152 mm) üretildi. İlk olarak 6 Temmuz’da start alacak Fransa Turu’nda Sunweb takımından Michael Matthews ve Søren Kragh Andersen tarafından kullanılacak olan sele, temmuz sonundan itibaren Avrupa mağazalarında sınırlı miktarlarda, Kasım ayında ise dünya çapında satışa sunulacak.

Stealth Superlight karbon raylarla birlikte: 145g

Stealth karbon raylarlar birlikte: 172gram

Stealth paslanmaz çelik raylarla birlikte: 205 gram

(PRO’nun en hafif selesi the Stealth Super Light ile farkları malzemelerden üretilen edisyonlar arasında 27g – 60g (veya 15.7% – 29.3%) ağırlık farkı bulunmaktadır.)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!