Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

TÜRK MİLLİ TAKIMI SIRBİSTAN’DA DÜZENLENEN BALKAN ŞAMPİYONASI’NDA YARIŞTI

Sırbistan’da düzenlenen Balkan Şampiyonası için yola çıkan Türk Milli Takımı sporcuları hem dağ hem de yol bisikletinde mücadele etti.

Önce genç erkek milli takımı, 48. Sırbistan Belgrad Kupası’nda yarıştı. 6 – 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen yol yarışında, 14 ülkeden 64 sporcu pedal çevirdi. Milli sporcumuz Tahir Buğra Yiğit ikinci günün etap ikincisi olurken, genel klasmanda da üçüncü sırayı aldı.

Sonrasında Sırbistan’ın Crna Trava kentinde düzenlenen Balkan MTB Şampiyonası ve M Enterijer Gradnja Cup’ta yarışan milli takım sporcularının aldığı sonuçlar ise şöyle:

Elit Erkeklerde, M Enterijer Gradnja Cup – C2 yarışında, Halil İbrahim Doğan üçüncü olarak podyuma çıktı. Ayrıca Emre Yavuz’un 4., Süleyman Temel’in 9. ve Abdülkadir Kelleci’nin 10. olmasıyla ilk 10’da dört milli sporcumuz yer aldı. Akabinde gerçekleşen Balkan Şampiyonası’nda ise Emre Yavuz ikinci oldu.

Elit kadınlar kategorisinde Esra Kürkçü üçüncü olurken genç kadınlarda hem M Enterijer Gradnja Cup – C2 hem de Balkan Şampiyonası’nda Azize Bekar şampiyon oldu.

Genç erkeklerde Samet Bulut, hem M Enterijer Gradnja Cup – C2 yarışını hem de Balkan Şampiyonası’nı birinci olarak tamamlarken milli sporcu Esat Ceylan ise podyumun üçüncü basamağında yer aldı.

Balkan Şampiyonası yıldız erkeklerde Furkan Akçam’ın ikinciliği ile son bulurken yıldız kategorisinde kadınlarda Funda Taşkın şampiyonayı üçüncü sırada tamamladı.

U23 kategorilerinde ise Ayşe Çakır ve Süleyman Temel, Balkan Şampiyonası’nda ikinci olarak yarışı bitirdiler.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİNİN YAKIT ALTERNATİFLERİ VE GLİSEMİK ENDEKS

Editoryal

EUROBIKE 2019: ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLER

Haberler

HAFTADA 3 ALTIN ANTRENMAN

Editoryal

GRAND PRIX VELO ERCİYES’TE ZAFER ONUR BALKAN’IN

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!