Bizimle iletişime geçin

Bisikletler

JULIAN ALAPHILLIPE’İN HIZ MAKİNESİ: S-WORKS TARMAC SL6 DİSK

Fotoğraf Peter Stuart

Julian Alaphillipe, inanılmaz bir solo kaçışla dün koşulan üçüncü etabın galibi olmayı başardı. Genel klasman liderliğini de elde ederek sarı mayoyu Jumbo-Visma takımından Mike Teunissen’den devralan 27 yaşındaki Fransız, her geçen gün daha da güçlenen çok yönlülüğünü bir kez daha ortaya koydu.

Alaphillipe’in kullandığı S-Works Tarmac ise Fransız’ın zaferinde kendisinden daha küçük bir rol oynamış olsa da hayranlık duymaya değer bir bisiklet.

Fransız bisikletçinin kullandığı S-Works Tarmac, aerodinamiklik, hafiflik ve sertliğin mükemmel bir karışımı.

S-Works SL6 Disk, S-Works Venge’den daha az aerodinamik olmasına rağmen yine de orijinal S-Works Venge kadar aerodinamiktir ve Specialized’in kendi rüzgar tüneli testlerine tabii tutularak üretilmiştir.

Roval CLX50 jantları ve S-Works Turbo tubular lastikleriyle  S-Works Tarmac SL6 Disk, UCI’nin belirlediği minimum ağırlık olan 6.8’e büyük ihtimalle oldukça yakın bir ağırlıkta.

Genel klasmanın favori isimlerinden Alaphillipe, 140 mm’lik rotoruyla son derece sert frenlemelere olanak tanıyan disk freni tercih ediyor.

11-28 dişli kombinasyonuyla 53-39 aynakol tercih eden ve Shimano Dura-Ace Di2 grup set kullanan Fransız bisikletçi, kompakt setle tırmanışlarda da kadansını düşürmeden üst düzey bir performans sergileyebiliyor.

Alaphillipe, tüm Quickstep ekibi gibi hız ve kadans gibi verileri Bryton Rider 450 ile kayıt altına alıyor ve aynakola entegre Shimano Dura-Ace güç ölçer kullanıyor.

Julian Alaphillipe, gidon bandını ağırlık azaltmak ve daha rahat bir tutuş sağlamak için standart elektrik bandı yerine yumuşak keçeden bir bağlama ipiyle sararak sabitliyor. Üç renkli K-Edge tutucu, bisikletin görünümüne ince bir dokunuş getiriyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLET VE PANDEMİ DÖNEMİ PSİKOLOJİSİ

Editoryal

“ÇOK TERLEME YAVRUM HASTA OLURSUN”

Editoryal

BORIS JOHNSON, ÜLKESİNDE BİSİKLETİN YAYGINLAŞTIRILMASI KONUSUNDA “ISRARCI” DAVRANIYOR

Haberler

AHMET ÖRKEN, KORONAVİRÜS MÜCADELESİNE DESTEK OLUYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!