Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİSİKLETSEVERLER, PAZAR GÜNÜ BEYKOZ’DA BULUŞUYOR

Beykoz’da bu pazar gününden itibaren her pazar uygulanacak “Asgari Kalabalık Bisiklet Turu” bisikletseverleri bir araya getirecek.Pazar günü saat 10.00’da başlayacak olan ilk turun güzergahı ise Beykoz Belediyesi- Ortaçeşme- Akbaba- İETT durakları Tokatköy ve Beykoz Belediyesi’ne U dönüşü şeklinde olacak.

Saat 13.00’da sona ermesi planlanan turda katılımcılara 24 vitesli bisiklet ve bisiklet aksesuarları, kaykay, paten, cep telefonu kılıfı, kask gibi hediyeler dağıtılacak. Hediyeler, tura katılan kişiler arasından yapılacak çekilişle verilecek.

Beykoz’da sağlıklı yaşam ve kolay ulaşım sloganıyla hayata geçirilen bisiklet projesi, Küçüksu’ya kurulan iki İsbike istasyonu ile başladı. Sahildeki araç trafiğini azaltmayı, insanların sahil esnafına ulaşımını kolaylaştırmayı, sahilde vakit geçirmeyi daha cazip hale getirmeyi amaçlayan proje ile sağlıklı yaşam ve çevrenin korunması da hedefleniyor.

Bisiklet farkındalığını Beykoz’da en üst seviyelere taşıyacağına inandığını belirten Başkan Murat Aydın: “Beykoz’da bir ilk olarak tüm hemşerilerimle her Pazar bu turlarda bir araya gelip pedal çevireceğiz. Amacımız bisikletin bir ulaşım aracı olarak yaygınlaşması. Bisiklet Beykoz’umuzun bir parçası haline gelecek ve sahildeki ulaşımı, yaşamı kolaylaştıracak. Esnafımızın işlerine inşallah bereket gelecek. Bisikletiyle gelen bir vatandaş, istediği yerde duracak, alışverişini yapacak ve trafikte beklemeden yoluna devam edecek. Üstelik İstanbul’da bisikletle yolculuk etmekten Beykoz kadar keyif alınabilecek başka bir yer var mı?” şeklinde konuştu.

PROGRAM:

Tarih: 14 Temmuz 2019 Pazar

Yer: Beykoz Belediyesi Önü- Ortaçeşme- Akbaba- Tokatköy sapağı-Geri U  dönüşü

Saat: 10:00-13:00

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!