Bizimle iletişime geçin

Haberler

BURSA’DA “BİSİKLETTE YÜZ YILLIK MACERA” TURU DÜZENLENİYOR

Bursa’da bu yıl 10’uncusu düzenlenen ‘Bisiklette Yüz Yıllık Macera’ turu dün başladı

Bursa’da ilk olarak 1987 yılında gerçekleştirilen Ahmet Tevfik’in ‘Hüdavendigar Vilayeti Dahilinde Velespitle Bir Cevelan‘ adlı kitabında anlattığı bisiklet turunun bu yıl 10’uncusu düzenlendi. Oyak Renault, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği öncülüğünde ve Accell Bisiklet’in de desteğiyle düzenlenen bisiklet turunun dün start alan ilk etabı Mudanya’dan başlayarak Bursa’da son buldu.

Düzenlenen bisiklet turuyla ilgili değerlendirmede bulunan Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, “Bu organizasyon için özellikle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a çok teşekkür ediyorum. Bursa Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte yapmış olduğumuz çok iş var. Bu güzel havada bu organizasyonun başarıyla geçmesini diliyorum. Bizler için de bir başarı olacağına inanıyorum” dedi.

Bursa’nın çok yönlü bir şehir olduğunu belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Bursa bir tarih şehri, Bursa bir kültür şehri, Bursa bir turizm şehri ama Bursa aynı zamanda bir spor şehri. Sporun farklı dallarının icra edildiği özellikli bir şehir. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak 7’den 77’ye desteklemeye, katkı vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda destek verdiğimiz 21 farklı branşımız var. Farklı kategorilerde mücadele eden kadın ve erkek takımlarımız var. Her gün bir etkinliğimiz oluyor. Amacımız geleceğimiz olan gençlerimizi daha güzel yarınlara hazırlamak.

O yüzden özellikle son yıllarda çok gelişen, farklı disiplinlere ve alt branşlara sahip olan bisiklet sporu, hem şehir içinde hem de arazide, çetin doğa şartlarında yapılabilmesi özellikleriyle önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bisiklet sporuna olan ilgi ve alakanın düştüğü noktasında bir gözlemimiz var. Bunu artırmak için bir irade ortaya koyduk. Bu konunun da takipçisi olacağız. Etkinliğin Mudanya-Bursa etabı dün tamamlandı. Bugün de Kestel-İnegöl etabının startını vereceğiz. Hafta sonu ise İnegöl-Yenişehir-İznik-Gemlik etapları tamamlanmış olacak. Bu vesileyle bir farkındalık oluşturup bisiklet sporunun yaygınlaştırılmasıyla alakalı bir örnek oluşacağız diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bugün Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nden pedal çevirmeye başlayan bisikletseverler Kestel, İnegöl, Yenişehir ve Orhangazi’den geçerek Gemlik’te turu tamamlayacak. Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisiklet tutkunları, yaklaşık 187 kilometre pedal çevirecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

BURSA’DA İKİ AYRI EVERESTING DENEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haberler

ANTİK KENTLER BİSİKLET ROTASI İLE ÜÇ MİLYON TURİST HEDEFLENİYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!