Bizimle iletişime geçin

Haberler

JULIAN ALAPHILLIPE: “SARI MAYOYU KORUMAK İÇİN HER ŞEYİMİ ORTAYA KOYDUM”

Fransa Turu’nun Binche – Epernay etabını galibiyetle tamamlayan Deceuninck – Quick Step takımının Fransız sporcusu Julian Alaphilllipe, üçüncü etapta sarı mayonun da yeni sahibi olmuştu. Liderlik mayosunu Jumbo-Visma takımından Mike Teunissen’den devralan Alaphillipe, dün koşulan Mulhouse  – La Planche des Belles Filles etabında üç gün üzerinde taşıdığı sarı mayoyu bu kez Trek-Segafredo’dan Giulio Ciccone’ye devretti.

Ciccone’nin ardından 6 saniye geriye düşen Alaphillipe, sarı mayoyu kaybettiği için hayal kırıklığına uğradığını söyledi. “Son tırmanışta ben ve ekibim elimizden gelen her şeyi yaptık. Sonunda, Ciccone kazandı ve sarı mayonun sahibi oldu.” diyen Alaphillipe, sarı mayoyu kaybettiği için hatalı olduğunu hissetmediğini de belirtti.

Fransız bisikletçi, “Üç gün boyunca sarı mayoyu üzerimde taşıdım ve hala yeniden kazanma şansım var” dedi.

Trek-Segafredo’lu Ciccone ise sarı mayoyu kazanmayı beklemediğini, o günkü hedefinin etabı kazanmak olduğunu belirterek, “Son yokuşu tırmandıktan sonra zirvedeki finiş çizgisini ikinci sırada geçince büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Çünkü hem etap sıralamasında hem de genel klasmanda ikinci olduğumu düşünüyordum. Sonrasında bana genel klasman birincisi olduğum söylendi ve ne kadar sevindiğimi gerçekten anlatamam” dedi.

25 yaşındaki İtalyan, takım lideri Riche Porte’a destek olmayı sürdüreceğini ve sarı mayoyu korumak için genel klasmandaki favorilerle de savaşmaya devam edeceğini belirtti.

Tur’un altıncı etabını Bahrain-Merida takımından Dylan Teuns kazandı.

“Bu sezonki en büyük hedefim Giro’ydu, Tur’a katılmak programımda dahi yoktu. Ancak Giro’yu oldukça iyi şartlarda tamamlamış olmam göz önünde bulundurularak ekibim, Richie’ye yardımcı olmak ve deneyim kazanmam için Tur kadrosuna beni de dahil etti” diyen Ciccone, Giro d’Italia’yı da dağların kralı klasmanında lider olarak tamamlamıştı.

Bugünkü etapta sarı mayoyu korumak için elinden gelenin en iyisini yapacağını belirten Ciccone, Richie Porte’a yardım etmek zorunda kalana kadar liderlik mayosunu onurlandırmak için savaşacağını dile getirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!