Bizimle iletişime geçin

Haberler

GOOGLE MAPS UYGULAMASI BİSİKLET İSTASYONLARINI GÖSTERECEK

Dünyanın birçok yerinde yoğun olarak kullanılan Google Maps / Google Haritalar uygulamasına her geçen gün yeni özellikler ekleniyor. Son olarak Google Haritalar’a, bisiklet tutkunlarını sevindirecek yeni bir özelliğin geleceği belirtildi. Bu özellik ile birlikte Google Haritalar bisiklet istasyonlarını ve bu istasyonlarda kaç bisiklet kaldığını gösterebilecek.

Bu sayede şehir içinde mevcut bulunan istasyonlardan bisiklet kiralamak isteyen kullanıcılar, kendilerine en yakın istasyonun nerede olduğu bilgisine anında ulaşabilecek. Ek olarak istasyonlarda kiralanmak için uygun kaç bisikletin bulunduğunu da gösterecek olan uygulama, ilk etapta yalnızca yurt dışında kullanıma sunulacak.

Google’ın bu hizmetinin uygulanmaya başlayacağı şehirler ise şöyle; Madrid, Mexico City, Londra, Los Angeles, Barselona, Lyon, Budapeşte, Hamburg, Helsinki, Taipei, Rio de Janeiro, Viyana, Zürih, Varşova, Montreal, Toronto, Kaohsiung, Şikago, Brüksel, Dublin, Berlin, Sao Paulo. Google, ilerleyen dönemlerde bu şehirlerin sayısının artmaya devam edeceğini söylüyor.

Yakın zamanda Türkiye’de de kullanıma sunulması beklenen bu özellik ile bisiklet kiralama uygulamalarının artması ve bisiklet istasyonlarının çoğalması da bekleniyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!