Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

NAIRO QUINTANA, ARKEA-SAMSIC İLE 3 YILLIK SÖZLEŞME İMZALAMAYA HAZIRLANIYOR

29 yaşındaki Kolombiyalı bisikletçi Nairo Quintana,2020’de Arkea-Samsic takımına geçiyor. 2012’de katıldığı Movistar’la olan bağını 2020 itibariyle sona erdirecek olan Quintana’nın transferinde, 2016’dan bu yana hiçbir Grand Tour’da galibiyet elde edememesi ile yedi yıldır içinde bulunduğu takımı Movistar’ın Tour de France’ta birden fazla lider olması konusunda ısrarcı davranması sebep olarak gösterildi.

Anlaşmanın henüz onaylanmadığı ancak 1 Ağustos itibariyle UCI’nin transfer kapılarını açması ile  resmen duyurulacağı bildirildi.

2016’daki İspanya Turu şampiyonluğunun ardından üç büyük turun hiçbirinde genel klasman galibiyeti kazanamayan Quintana’nın, Arkea yönetimi ile Monako’da bir araya geldiği ve gelecek planları hakkında konuştukları öğrenildi.

Bu transferle Kolombiyalı bisikletçi Movistar’dan ayrılan tek kişi olmayacak. Quintana ile birlikte bir başka Kolombiyalı bisikletçi Winner Anacona ile Quintana’nın genç kardeşi Dayer de 2020 sezonunda Arkea takımına geçecek.

Ek olarak Euskadi Basque Country – Murias’da yarışan genç yetenek, 23 yaşındaki Fernando Barcelo da Arkea-Samsic’in 2020 sezonu için anlaştığı isimler arasında yer alıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU 120 ŞEHİRDE EŞZAMANLI OLARAK YAPILACAK

Haberler

DUMOULIN’İN BU SEZON YARIŞLARA DÖNME OLASILIĞI DÜŞÜK

Haberler

FESTA2200 BİSİKLET FESTİVALİ

Editoryal

BURSA’DAN YOLA ÇIKAN BİSİKLETÇİLER DOĞA İÇİN PEDALLIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!