Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

NIPPO-VINI FANTINI TAKIMI SEZON SONUNDA KAPANIYOR

Profesyonel kıta takımı Nippo-Vini Fantini Faizanè’nin 2019 sezon sonu itibariyle kapatılmasına karar verildi. Takım yönetimi, kapanma kararı ile ilgili olarak UCI reformları ile artan maliyetleri sebep gösterdi.

2020 sezonunda iki Fransız ekibi Cofidis ve Total Direct Energie’nin World Tour seviyesine yükseltilmesi kararına karşılık kapatılmasına karar verilen İtalyan ekibi Nippo-Vini’nin takım direktörü Francesco Pelosi, La Gazzetta dello Sport’ a yaptığı açıkalamada; “UCI’nin 2020 reformları ile birlikte takımlar, daha az yarış garantisine karşılık daha büyük bir bütçe ihtiyacıyla karşı karşıya kalacak” dedi.

“Bizim statümüzdeki bir takımın, sporcu ve personel giderlerini karşılaması ve UCI ProSeries ( UCI’nin pro-continental seviyedeki organizasyonları tanımlamada kullandığı yeni isim) yarışlarına katılması için yaklaşık 2.8 milyon Euro gibi bir bütçe gerekiyorken yeni sezonda bu ücret 4.5 milyon Euro olarak karşımıza çıkacak.” diyerek sözlerine devam eden Pelosi, bu durumda devam etmenin mümkün olmadığını ve yapılacak en mantıklı hareketin, başka takımlarla güç birliği kurmak olduğunu bildirdi.

Takım direktörü Pelosi, Nippo-Vini Fantini’nin yine bir İtalyan ekibi olan Bardiani-CSF ile birleşeceği söylentileriyle ilgili olarak herhangi bir yorumda bulunmadı.

İtalyan ekibi, bu yıl hem Tour of Antalya hem de Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu kapsamında Türkiye’ye gelerek iki yarışta da mücadele etmişti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

ANKARA BİSİKLET YOLU PROJESİNİN DETAYLARI AÇIKLANIYOR

Haberler

İZMİR, EUROVELO AĞINA DAHİL EDİLDİ

Haberler

GÜÇ DENGESİ

Editoryal

‘BENİM BİSİKLETİM BENİM ŞEHRİM FİLM’ GÖSTERİMİ 1 ARALIK’TA

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!