Bizimle iletişime geçin

Haberler

ROHAN DENNIS, TOUR DE FRANCE’DAN ÇEKİLDİ

29 yaşındaki Bahreyn-Meridalı bisikletçi Rohan Dennis, Fransa Turu’nun 12. etabında hiçbir gerekçe göstermeksizin yarışı bıraktı. Avustralyalı bisikletçi, dün koşulan 209 kilometrelik Toulouse › Bagnères-de-Bigorre etabının bitimine 80 kilometre kala geldiği beslenme noktasında bisikletinden inerek takım aracını çağırdı ve hiçbir neden belirtmeksizin yarışı terketti. Konuşmak istemediğini söyleyen Dennis’in yarışı niçin bıraktığı ise takımı Bahreyn-Merida tarafından da anlaşılmadı.

Bugün koşulacak zamana karşı etabının favorilerinden biri olarak gösterilen Dennis’in yarışı bırakmasıyla ilgili olarak takımı Bahreyn-Merida tarafından yapılan açıklamada; “Önceliğimiz her zaman sporcularımızın refahıdır, bu yüzden hızlıca konuyla ilgili bir soruşturma başlattık. Ancak Rohan Dennis’e kesin olarak ne olduğunu belirleyinceye kadar daha fazla yorumda bulunmayacağız. Ek olarak şu an yarışan tüm bisikletçilerimizi de desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

The Independent gazetesinde yapılan açıklamada “French TV’de, dünkü etapta tırmanış başlamadan önce Dennis’in takım aracıyla bir tartışma yaşadığı görüldü” denildi.

Dennis’in yarışı terk etmesiyle ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Takımı Bahreyn-Merida’nın da konuyla ilgili şaşkınlığı sürüyor. Takımın kıdemli sportif direktörü Gorazd Stangelj, “ Kafamız yarıştı ve açıkçası hayal kırıklığına uğradık. Yarınki zamana karşı etapta ondan büyük bir çaba bekliyorduk” dedi. Takım aracıyla yanına gittiklerinde Dennis’in konuşmak istemediğini söylediğini belirten Stangelj, bir çözüm bulmaya ve neler olduğunu anlamaya çalıştıklarını ancak Dennis’in hiçbir açıklamada bulunmadığını bildirdi.

Rohan Dennis, olayın ardından dün akşam bir açıklama yaptı. Takımın resmi Twitter hesabında da yayınlanan açıklamada Dennis, “Bu yarışı bu noktada bırakmak beni de çok hayal kırıklığına uğrattı” dedi. “Açıkçası, yarınki bireysel zamana karşı yarışı benim ve takımım için büyük bir hedef olmuştu, ancak şu anki hissime göre bugün daha vakit erkenken geri çekilmek benim için doğru bir karardı.”

“Takım arkadaşlarıma yarışın geri kalanı için en iyisini diliyorum ve Brüksel’den beri beni, evinde ve yol kenarında şereflendiren tüm Tour de France hayranlarına teşekkür etmek istiyorum. Umuyorum bu harika yarışta önümüzdeki sezonlarda tekrar yarışacağım.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Haberler

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

DAĞ BİSİKLETİ MARATON DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENME VE “GEZEGEN DİYETİ”

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!