Bizimle iletişime geçin

Haberler

6863 KİLOMETRE PEDAL ÇEVİREREK 3.4 TON PLASTİK ÇÖP TOPLADI

38 yaşındaki Britanyalı çevreci Kiko Matthews, 85 gün süreyle bisikletle ülkenin sahillerini turlayarak 3.4 ton plastik topladı. “Kik Plastic” oluşumunun öncüsü olan Matthews, “Kik Plastic Tour” adını verdiği turda 6 bin 863 kilometre yol kat ederek gittiği her kentin, kasabanın sahilini plastikten arındırmaya çalıştığını belirterek; “Topladıklarım sadece yüzeyde, görünür yerlerde olanlar. O kadar fazla plastik var ki inanamadım ve çok üzüldüm. Sorunla mücadele için atılan adımlar ise beni sevindirdi.” dedi.

79 plajdaki ‘plastik toplama’ işlemi için toplam 316 saat pedal çevirdiğini anlatan çevre aktivistine 1960 gönüllü yardım etti. Toplanan plastikler arasında şişeden balık ağına, kutudan kabloya çok sayıda farklı ürün olduğunu belirten Matthews, “85 gün süresince tepelere tırmandım, yokuşlardan aşağı indim. Şiddetli rüzgar, yağmur ve güneşin zorladığı anlar oldu ama sonuca baktığımda hepsine değdi” dedi.

Pazar günü Londra’ya vararak turunu sonlandıran Matthews, uluslararası kuruluşların kendisiyle temas kurduğunu ve gelecekte onlarla işbirliği yaparak projenin daha geniş kapsamlılarını hayata geçirmek istediğini belirtti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!