Bizimle iletişime geçin

Haberler

GÖBEKLİTEPE’YE DOĞRU YOLA ÇIKAN ‘KÜÇÜK 1 AİLE’, ADANA’YA ULAŞTI

Şanlıurfa’da bulunan ve “tarihin sıfır noktası” olarak nitelendirilen Göbeklitepe’ye gitmek üzere bisikletleriyle Muğla’dan yola çıka dört kişilik aile, yaklaşık bin 100 kilometre pedal çevirdikten sonra Adana’ya ulaştı.

Kendilerine “Küçük 1 Aile” adını veren baba Rüştü, anne Özgür, çocukları Ceren ve Mithatcan Pekçedenöz, 20 günlük yolculuklarının ardından Adana’da mola verdi.

Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü üyeleriyle buluşan aile, kentte bisiklet turu da yaptı. Baba Rüştü Pekçedenöz, yolculuklarının 20 gündür devam ettiğini belirtti.

Göbeklitepe’nin kendileri için güzel bir hedef olduğunu belirten Rüştü Pekçedenöz, “Adana’da bisikletsever arkadaşlarla birlikte küçük bir tur yaptık. Oldukça keyifliyiz, çok güzel dostluklar kurduk. Bugüne kadar güzel mesajlar verdik. Şanlıurfa’da bizi bekliyorlar. Orada güzel bir final yapacağız. Küçük bir aile olarak yolculuğumuza başladık, orada büyük bir aile olarak çok güzel fotoğraf vereceğiz.” dedi.

Pekçedenöz, Türkiye’de bisiklete, çevreye, kültür sanata dair daha iyi şeyler olması için herkesin çaba göstermesi gerektiğini dile getirerek, “Çocuklara da bu bilinci yolculuk boyunca aşılamaya çalıştık. Herkese ailesiyle böyle bir yolculuk nasip olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

Anne Özgür Pekçedenöz de her gün bir yerde konaklayarak yolculuklarına devam ettiklerini, böylece güzel anılar biriktirdiklerini belirtti. Pekçedenöz, aile olarak uzun süre vakit geçirmenin kendilerine çok iyi geldiğini söyledi.

Ceren Pekçedenöz de bisiklet yolculuğu sayesinde araçların içindeyken fark edilemeyecek şeylerin farkına vardıklarını, Türkiye’nin tarih ve doğa açısından ne kadar zengin olduğunu daha net bir şekilde gördüklerini belirtti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

15 Temmuz Bisiklet Yarışı’nda büyük tehlike

Haberler

ABD’li bisikletçiler Erciyes’te çöp topladı

Haberler

Podyumda İsviçre rüzgarı esti

Haberler

Sakaryalılar şehri SAKBİS ile dolaşıyor

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!