Bizimle iletişime geçin

Haberler

TRİATLON BALKAN ŞAMPİYONASI KARTAL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Triatlon Balkan Şampiyonası, Kartal Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliği ile 3-4 Ağustos tarihlerinde düzenlendi. Kartal’da bulunan Dragos Marina Yelken Kulübü’nde gerçekleştirilen organizasyona, 12 ülkeden 455  profesyonel sporcu katıldı. Şampiyonaya Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Yunanistan, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan, Bosna-Hersek ve İran da katıldı.

Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, triatlon sporuna her geçen gün daha çok ilginin gerçekleştiğini ifade ederek, “Üçlü bir kombinasyona sahibiz. Hem koşuyor, hem yüzüyor hem de bisiklete biniyoruz. Bu sebeple aynı zamanda zor bir branş olarak biliniyoruz. Balkan ülkeleri arasında çok iyi konumdayız. Dünyada da ABD; Almanya, Fransa, İngiltere ve Japonya olimpiyatlarda üst sıralarda yer alıyor. Biz de her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz. Ülkemizde gerçekleştirdiğimiz şampiyonada kendimizi görme imkanı bulduk” şeklinde konuştu.

Yıldızlar erkek ve kadınlar yarışı ile başlayan şampiyonada sporcular ilk olarak 400 metrelik parkuru yüzerek geçti. Ardından 10 kilometre bisiklet süren yıldızlar 2 bin 400 metre koşarak birincilik mücadelesi verdi. Yarışın sonunda kadınlarda İpek Günad ipi göğüsleyerek birinci oldu. Yıldızların erkekler kategorisindeki şampiyonu ise Bartu Ören oldu.

Hemen ardından gerçekleşen genç erkekler kategorisindeki yarışta ise 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometrelik koşu etabının ardından Romanya’dan Erick Rogoz Lorincz birinci olurken Mehmet Fatih Davran ikinci, yine Romanya’dan Romas Catalin ise üçüncü oldu.

Yıldız kadınlar kategorisinde ise Romanya’dan Deila Oana Dudau şampiyonluğu elde eden isim olurken Türk sporcular Elif Polat ikinci, Ayşenur Acar ise üçüncü oldu.

Müsabaka sonunda elit erkeklerde milli sporcu Gültigin Er podyumun en üst basamağına yerleşen isim olurken Hırvatistan’dan Luka Grigorinic ikinci, İran’dan Ali Rezvani ise üçüncü sırada yer aldı.

Elit kadınlar ise Hırvat sporcu Zeljka Milicic birinci sırada yer alırken mili sporcular İpek Öztosun ikinci, Ece Calp ise üçüncülüğü elde etti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!