Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

FIONA KOLBINGER, TRANSCONTINENTAL YARIŞINI KAZANAN İLK KADIN OLDU

24 yaşındaki kanser araştırmacısı Fiona Kolbinger, 4 bin kilometrelik ultra mesafe yarışı olan Transcontinental Yarışı’nı kazanan ilk kadın oldu. Bulgaristan’dan başlayıp Fransa’nın en kuzeyinde yer alan Brittany’de son bulan yarışı, 10 gün 2 saat 48 dakikada tamamlayan Kolbinger, yarışı en hızlı tamamlayan katılımcı oldu.

40’ı kadın olmak üzere 263 kişinin mücadele ettiği Transcontinental Yarışı’nı Almanyalı bisikletçi, bugün saat 7:48’de tamamladı.

“Kazanmak benim için de sürpriz oldu” diyen Kolbinger, “Yarışa girdiğimde en azından kadınlar klasmanında podyumda yer alırım diye düşünüyordum ancak yarışın bütününü kazanan kişi olacağımı hiç düşünmedim” şeklinde konuştu.

Kolbinger, yarışta henüz sınırlarını zorlamadığını, daha fazlasına dayanabileceğini belirterek “Sanırım daha da zorlaştırabilir, daha az uyuyabilirdim” dedi.

Bu yıl yedinci edisyonu gerçekleşen yarış, ilk olarak 2013 yılında düzenlenmiş ve startı Londra’dan verilen yarış İstanbul’da sona ermişti.

Katılımcıların kendi rotalarını oluşturarak yarıştıkları organizasyonda her yarışçı Avusturya, Bulgaristan, Bosna, Hırvatistan, İtalya, Kosova, Sırbistan, Slovenya, İsviçre ve Fransa olmak üzere en az yedi ülkeden geçmek durumunda.

Yolculuğuna 28 Temmuz’da Bulgaristan’ın doğu kıyısındaki Burgas kentinden başlayan Kolbinger, Avrupa kıtasına yayılmış dört kontrol noktasından geçmek için yola çıktı.

Farklı iklim koşullarında yüzlerce kilometre yolculuk eden ve yüksek rakımlı tırmanışların yanı sıra zorlu yol şartlarında mücadele eden Kolbinger, beşinci günden itibaren yarışa liderlik etmeye başladı. Günde yalnızca beş saat uyuyan ve 19 saat boyunca devamlı bisiklet sürdüğünü belirten 24 yaşındaki Alman bisikletçi, 10 günün sonunda Fransa’ya ulaşan ilk isim olmayı başardı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU 120 ŞEHİRDE EŞZAMANLI OLARAK YAPILACAK

Haberler

DUMOULIN’İN BU SEZON YARIŞLARA DÖNME OLASILIĞI DÜŞÜK

Haberler

FESTA2200 BİSİKLET FESTİVALİ

Editoryal

BURSA’DAN YOLA ÇIKAN BİSİKLETÇİLER DOĞA İÇİN PEDALLIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!